Te opony to najlepsza rzecz dla twojego roweru! Najwyższa jakość i bezpieczeństwo

Opony rowerowe to nie tylko niezbędne wyposażenie cyklisty, lecz także kwestia bezpieczeństwa, jakości oraz wygody naszej jazdy. Wyposażenie w dobre opony to niewątpliwie jedna z najlepszych rzeczy, jaką możesz zrobić dla swojego roweru. Poznaj opony rowerowe Continental.

Opony rowerowe Continental: bezpieczeństwo i wygoda

Zastanawiasz się, dlaczego warto posiadać dobre opony przy swoim rowerze? Odpowiedź jest bardzo prosta: to kwestia jakości i bezpieczeństwa jazdy, a przecież te cechy bierzemy pod uwagę najczęściej. Opony rowerowe Continental zapewniają naszemu jednośladowi obie te cechy jednocześnie.

OPONY W DOBREJ CENIE. JAKIE WYBRAĆ NA TEN SEZON?

 1. Continental to firma z wielowiekową tradycją, powstała w drugiej połowie XIX w - doświadczenie zatem to jej niewątpliwy atut.
 2. Stosowanie innowatorskich technologii oraz niemiecka precyzja wykonania pozwoliły tej marce na zyskanie szerokiego grona użytkowników.
 3. Troska o ekologię i ochronę środowiska firmy odzwierciedlona została w prowadzeniu badań zmierzających do stworzenia opon na bazie naturalnego surowca - rosyjskiego mniszka lekarskiego.

OPONY W DOBREJ CENIE. JAKIE WYBRAĆ NA TEN SEZON?

Opony rowerowe Continental, czyli słów kilka o rodzajach ogumienia

Chcąc dokonać podziału na poszczególne kategorie opon, należy wziąć pod uwagę zwłaszcza rodzaj bieżnika, wówczas będziemy mogli rozróżnić:

 • opony slick - charakteryzują się gładkim lub prawie gładkim bieżnikiem. Sprawdzą się zatem świetnie w jeździe szosowej, turystycznej czy miejskiej - głównie w suchych warunkach. Są lekkie, ciche i nie wymagają dużego wysiłku w osiąganiu większej prędkości
 • opony semi-slick - to właściwie rodzaj ogumienia uniwersalnego, doskonałego do jazdy "wszędzie". Dzięki środkowej części bieżnika pozbawionego jakichkolwiek wystających elementów opona świetnie sprawdzi się w warunkach miejskich, delikatne klocki bieżnika po bokach natomiast sprawią, że przyczepność poza asfaltem będzie również doskonała
 • opony terenowe - idealne do jazdy po błotnistym i piaszczystym terenie, szczególnie dzięki temu, że jest szersza niż poprzedniczki, a wystające kostki bieżnika zagwarantują doskonała przyczepność w trudniejszych warunkach. W mniej wymagających miejscach może być jednak zdecydowanie głośniejsza i niewątpliwie cięższa niż dwie pozostałe
 • opony wyposażone w kolce - to rodzaj zimowego ogumienia, jednak sprawdzające się jedynie na ośnieżonych i oblodzonych terenach, jazda po asfaltowej nawierzchni spowoduje bowiem uszkodzenia kolczastych elementów

OPONY W DOBREJ CENIE. JAKIE WYBRAĆ NA TEN SEZON?

Istnieją także opony drutowe lub zwijane, w tym zakresie istotną rolę odgrywa technologia wykonania ogumienia. W oponach drutowych główną oś rantu stanowi stalowy drut, w oponie zwijanej jest on zastąpiony elastycznym włóknem o wysokiej wytrzymałości, np. kelvar. Coraz bardziej popularne są także opony bezdętkowe i to nie tylko wśród osób startujących w zawodach. 

Continental opony rowerowe: czym się charakteryzują?

Warto zwrócić uwagę na cechy, które charakteryzują opony rowerowe Continental. Podkreśla się przede wszystkim:

 1. Jakość - to cecha, jaka daje gwarancję niezawodności. Poparta jest latami doświadczeń i stosowaniem najnowocześniejszych technologii.
 2. Odporność na przebicie - tego rodzaju możliwości daje przede wszystkim dodatkowe wzmocnienie w miejscach najbardziej narażonych na przebicia, Continental wykorzystuje w tym celu kilka rodzajów technologii
 3. Liczy się ciśnienie -  warto pamiętać o tym, że niższe ciśnienie stosuje się do jazdy terenowej, rowery używane głównie do jazdy po asfalcie powinny natomiast posiadać znacznie wyższe ciśnienie w swoich kołach.

Opony rowerowe Continental 28 i 29: czy się różnią? Rodzaje opon

Zasadniczo opony rowerowe 28 i 29 cali mają tę samą średnicę wewnętrzną. Po co zatem to rozgraniczenie? Okazuje się, że różnica w oznaczeniu calowym jest skutkiem różnej wysokości opony - im szersza opona, tym jest ona wyższa. Wszystko zależy od naszych oczekiwań, jednak znaczącą rolę w oponach rowerowych Continental odgrywa technologia wykonania zastosowana w celu uzyskania jak najlepszych efektów jazdy w różnych warunkach. W czym zatem można wybierać?

OPONY W DOBREJ CENIE. JAKIE WYBRAĆ NA TEN SEZON?

 • technologia BlackChili dzięki zastosowaniu unikalnej mieszanki bieżnika pozwala zachować niezawodną przyczepność i zmniejsza opór toczenia podczas jazdy
 • technologia DuraSkin wykorzystywana w celu ochrony ściany bocznej opony, do zastosowania w najtrudniejszych warunkach
 • technologie z wykorzystaniem syntetycznie wytworzonego włókna, które jest niezwykle odporne na rozdarcie, a jednocześnie bardzo lekkie, wysoce elastycznej gumy, gęsto splecionego włókna poliestrowego czy wytrzymałego nylonu wzmocnionego Kevlarem - wszystko to w celu jak najbardziej skutecznej ochrony przed przebiciem i przetarciem.

Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, iż za jakością, bezpieczeństwem i niezawodności kryje się także odpowiednia cena. Za najtańszą oponę rowerową Continental zapłacimy ok. 50 zł, znajdziemy jednak i taką, której koszt przekracza 200 zł - wszystko zależy od naszych potrzeb, oczekiwań i zasobności portfela.

OPONY W DOBREJ CENIE. JAKIE WYBRAĆ NA TEN SEZON

Zobacz wideo Czasy w wyścigach zależą od opon. O czym muszą myśleć kierowcy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.