Nowy Mercedes klasy S otrzymał komplement od... BMW

Rzadko się zdarza, aby nowy produkt był chwalony przez największą konkurencję. Tym razem jednak tak się stało. Niedawno zaprezentowany Mercedes klasy S został doceniony przez rywala z Monachium - BMW.

Bawarski producent umieścił krótki film na swoim koncie w portalu Instagram. Przekaz jest prosty, przynajmniej na pierwszy rzut oka. W tle obserwujemy krętą drogę, którą pokonuje BMW serii 7, a na pierwszym planie wyświetla się napis w języku angielskim, który znaczy mniej więcej: "fajne S".

Dodatkowo w opisie filmu jest wyraźnie zaznaczone, że nawiązanie dotyczy konkurenta: "dobra robota Mercedes-Benz, my też jesteśmy fanami S". Sęk w tym, że "S" można rozumieć na dwa sposoby. Wygląda na to, że dzięki temu przedstawiciele koncernu z Monachium w mediach społecznościowych ukryli dodatkowy przekaz.

Kręta droga w tle układa się w kształt litery S. BMW w ten sposób przypomina, że samochody tej marki są wyjątkowo cenione przez kierowców za znakomite własności jezdne. W ten sposób producent aut ze śmigiełkiem na masce subtelnie i z klasą przypomina o swojej mocnej stronie.

Tak elegancka forma przekazu i w ogóle reakcja na prezentację flagowego modelu konkurencji może być zaskoczeniem, ale nie dla osób, które śledzą marketingowe przekomarzanki niemieckich producentów. Trwają od wielu lat i zazwyczaj są bardzo kreatywne.

Komplement złożony Mercedesowi przez BMW to nie przypadek

Można nawet odnieść wrażenie, że działy marketingu marek Audi, BMW, Mercedes i Porsche traktują reklamę jak dodatkowe pole do konkurencji i możliwość pokazania swoich atutów. Nawet jeśli nie ma to wpływu na jakość oferowanych produktów, stanowi interesujący spektakl, którego obserwowanie sprawia dużą przyjemność, a przy tym buduje pozytywny wizerunek tych marek.

BMW 740e (G11/G12)BMW 740e (G11/G12) fot. BMW

Dlatego doceniamy fakt, że największy rywal potrafi skomentować pojawienie się nowego Mercedesa klasy S. Tym bardziej, że jest co podziwiać. Wstępne informacje wskazują, że to prawdziwy technologiczny majstersztyk i jeden z najnowocześniejszych samochodów na świecie.

Na odpowiedź BMW w innej formie niż poniższa przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka lat. Limuzyna serii 7 jest w drugiej połowie cyklu modelowego. Nowa generacja bawarskiej limuzyny oznaczona numerem G70/G71 zadebiutuje najwcześniej w 2022 roku. Tak czy inaczej, brawo BMW, pokazaliście klasę!

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.