Land Rover Defender - kultowa terenówka została zabawką LEGO

Podobno nie dorastamy, tylko zmieniamy zabawki na większe. Pasjonaci motoryzacji wzdychający do terenowej legendy, Land Rovera Defendera, mogą postawić ją nie tylko w garażu, ale i na półce. Wszystko za sprawą nowego modelu LEGO Technic przedstawiającego kultową brytyjską terenówkę.

O tym, że klocki LEGO nie są tylko dla dzieci, wie niemal każdy dorosły człowiek. Jako dorośli też lubimy budowanie skomplikowanych konstrukcji i powrót do dzieciństwa, objawiający się siedzeniem po turecku na dywanie w salonie i zakopanie się we własnym świecie. Jeśli pasjonujecie się motoryzacją, LEGO ma kilka zabawek, które mogą was zainteresować.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Prawdziwa legenda

Jednym z najsłynniejszych motoryzacyjnych zestawów klocków lego było Bugatti Chiron - potężny zestaw składający się z ponad 3,5 tysiąca elementów. Później dołączyły do niego rożne modele Porsche i inne motoryzacyjne legendy, takie jak Ford Mustang czy Chevrolet Corvette. Pojawienie się w tym towarzystwie kultowego Defendera było więc tylko kwestią czasu.

Tutaj znajdziesz filmik z Defenderem z klocków LEGO w akcji:

Zobacz wideo

Replika LEGO została opracowana we współpracy z firmą Land Rover. Model jest wyposażony w oryginalne felgi i terenowe opony. Po otwarciu drzwi zobaczymy rozbudowana kabinę wyposażoną w obracającą się kierownicę, szczegółową deskę rozdzielczą i dwie dźwignie - od skrzyni biegów i reduktora. Można nawet otworzyć bagażnik, przekręcając zamontowane na nim koło zapasowe.

LEGO Technic, Land Rover DefenderLEGO Technic, Land Rover Defender LEGO

Wnętrze samochodu jest wyposażone w tylne siedzenia, które można złożyć, odsłaniając czterobiegową sekwencyjną skrzynię biegów. Na tym nie kończy się dbałość o szczegóły. Pod maską zabawkowego Defendera znajdziemy sześciocylindrowy rzędowy silnik z ruchomymi tłokami, a pod samochodem zobaczymy napęd na wszystkie koła z trzema mechanizmami różnicowymi i niezależne zawieszenie obu osi. Defender z klocków ma nawet działającą wyciągarkę.

Ile kosztuje Defender z klocków LEGO?

Zestaw LEGO Technic Land Rover Defender składa się z 2573 elementów i jest przeznaczony dla osób w wieku powyżej 11 lat. Gotowy model ma ponad 22 cm wysokości, 42 cm długości i 20 cm szerokości. Jego cena w sklepie LEGO wynosi 849,99 zł.

LEGO Technic, Land Rover DefenderLEGO Technic, Land Rover Defender LEGO

Więcej o:
Copyright © Agora SA