Inwestycje to gra zespołowa. Żeby powstał nowy port lotniczy i związany z nim układ drogowy, potrzebne będzie współdziałanie, czyli codzienna pracy i nieustanny przepływ informacji miedzy CPK i GDDKiA. Dzisiejsze wydarzenie to dowód na to, że na system transportowy Polski patrzymy jak na spójną całość, a nie na zbiór niezależnych elementów. Projekt inwestycyjny CPK stał się impulsem do tego, żeby zacieśnić współpracę między dwoma rządowymi inwestorami
- powiedział Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. CPK. Podpisano dzisiaj porozumienie między CPK (Centralny Port Komunikacyjny), a GDDKiA (Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad), w ramach którego oba podmioty mają się na bieżąco wymieniać dokumentacją i wspólnie koordynować swoje działania. Ścisła współpraca ma pomóc w podjęciu najlepszych decyzji, a to dobra wiadomość dla kierowców.
Przy okazji budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego związana będzie poważna rozbudowa sieci tras ekspresowych oraz autostrad. Poznaliśmy dzisiaj kolejne szczegóły. Jednocześnie z uruchomieniem Portu Lotniczego Solidarność:
Mimo możliwości komfortowego dojazdu koleją, gros pasażerów dotrze do Portu Solidarność samochodami. Dlatego od początku współpracujemy z GDDKiA. Dzisiaj ta współpraca wkracza w nowy etap. Działając razem, możemy lepiej odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców i ograniczyć uciążliwości związane z inwestycjami. Możliwość prowadzenia inwestycji, np. we wspólnych korytarzach, to korzyść dla GDDKiA, dla CPK, a przede wszystkim dla mieszkańców, kierowców i pasażerów
- powiedział Mikołaj Wild, prezes CPK. Powinniśmy poznać niedługo kolejne szczegóły planowanych inwestycji drogowych. O wszystkich planach będziemy na bieżąco informować na Moto.pl. O nowych, budowanych i planowanych, drogach w Polsce więcej przeczytacie w tym miejscu.