Skoda Kamiq wyceniona w Niemczech. Ile kosztuje Skoda Kamiq?

Rynkowa premiera Skody Kamiq zbliża się wielkimi krokami. Niedługo powinniśmy poznać polskie ceny nowego modelu. Wiemy już, ile może kosztować mniej więcej, bo mały SUV wszedł do sprzedaży za naszą zachodnią granicą.

Skoda Kamiq - ceny

Polskie ceny nowej Skody powinniśmy poznać już lada chwila. Skoda Kamiq jest już tylko krok od pojawiania się w salonach sprzedaży nad Wisłą. Na niemieckim rynku ceny Skody Kamiq będą startować od:

  • 17 950 euro (ok. 76 tys. zł) za benzynowy silnik 1.0 TSI o mocy 95 KM,
  • 22 100 euro (ok. 94 tys. zł) za wysokoprężny silnik 1.6 TDI o mocy 115 KM.

Obydwa silniki parowane są z ręczną, 6-biegową skrzynią. Standardowe wyposażenie bazowej wersji Active obejmuje m.in. system pomagający zapobiegać zderzeniom czołowym wraz z możliwością automatycznego hamowania (wykrywa również obecność pieszych), asystent utrzymania pasa ruchu czy tempomat z ogranicznikiem prędkości oraz zestaw multimedialny Swing (kolorowy ekran dotykowy 6,5").

Źródło: IBRM SAMAR

Skoda KamiqSkoda Kamiq fot. Skoda

Skoda Kamiq - najważniejsze informacje

Skoda Kamiq to miejski SUV oparty na segmencie B. Konstrukcyjnie model zbudowany jest na platformie MQB A0, czyli tej samej, z której korzysta Skoda Scala czy Volkswagen T-Cross i Seat Arona. Marka chwali się, że Kamiq ma być jednym z najbardziej przestronnych aut w swoim segmencie. Wszystko za sprawą rozstawu osi, który wynosi 2651 mm. To o 85 mm więcej niż w Seacie Arona i o aż 91 mm więcej niż w bliźniaczym Volkswagenie T-Cross.

Bagażnik Skody Kamiq ma pomieścić 400 litrów bagaży, a po złożeniu oparć tylnej kanapy przestrzeń ładunkowa wzrośnie do 1395 litrów. Odległość od fotela do oparcia tylnej kanapy to według producenta 77 centymetrów.

Zobacz wideo