Skoda Superb wykorzysta technologię znaną z Audi - pojawią się reflektory Full LED matrix

Debiut odświeżonej Skody Superb zbliża się wielkimi krokami. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że flagowa czeska limuzyna otrzyma topowe nowinki technologiczne. Na liście wyposażenia pojawią się LED-owe "inteligentne" reflektory, które nie tylko działaniem ale i nazwą przypominają te z Audi.

Odświeżona Skoda Superb to pierwszy model w ofercie marki wyposażony w innowacyjne LED-owe reflektory Full LED matrix. Z przodu system oświetleniowy składa się z modułu LED dla świateł drogowych i mijania, trzech kolejnych segmentów LED dla świateł drogowych oraz napisu „ŠKODA Crystal Lighting” na obudowie. Wąski pasek LED obejmuje dynamiczne kierunkowskazy, światła do jazdy dziennej i światła pozycyjne. Powyżej znajdują się drobne paski LED, będące częścią nowej funkcji Coming/Leaving Home. Z tyłu także pojawią się w pełni diodowe lampy z dynamicznymi kierunkowskazami - to rozwiązanie widzieliśmy już w kompaktowej Scali.

Nowa Skoda Superb już oficjalnie: Nowa Skoda Superb wjeżdża na rynek z pakietem poprawek i pierwszą w historii marki hybrydą

Zobacz wideo

Zakres pracy nowego układu oświetlenia w Skodzie Superb mocno przypomina ten, który jako pierwszy w koncernie VW wprowadziło Audi. Nawet nazwa różni się tylko nieznacznie – w Skodzie mamy Full LED matrix, a w Audi Matrix LED.

Przeczytaj także: Skoda Superb po faceliftingu. Co się zmieniło?

Odświeżona Skoda Superb zadebiutuje w maju 2019 r. na Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie w Bratysławie. Marka od 1993 roku jest głównym sponsorem tego wydarzenia. To także najdłuższy główny sponsoring w historii sportowych mistrzostw świata, oficjalnie uznany za rekord Guinnessa. Pozostaje nam czekać na premierę.

Skoda Superb teaser 2019Skoda Superb teaser 2019 Skoda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.