Seat na Poznań Motor Show 2018 - ofensywa Hiszpanów na polskim rynku

Seat od jakiegoś czasu prowadzi szeroko zakrojoną ofensywę modelową. Do Poznania Hiszpanie przywieźli wszystkie najnowsze modele, również swój premierowy samochód spod zupełnie nowej marki Cupra.

Cupra Ateca - najjaśniejsza gwiazda Seata

Poznań Motor Show 2018 to polski debiut zupełnie nowej marki - Cupra. Choć jej powiązania z SEAT-em są oczywiste, najbardziej sportowe modele hiszpańskiej marki będą sygnowane nowym logo i rozwijane przez osobny zespół specjalistów. Modelem, który przetrze rynkowe szlaki nowej marki będzie SUV Ateca.

Cupra Ateca łączy w sobie sportowy, dynamiczny design z przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem. Silnik 2.0 TSI rozwija 300 KM i współpracuje z nową 7-stopniową skrzynią biegów DSG, która została zmodyfikowana tak, aby oferować sportową obsługę, a jednocześnie płynniejsze i bardziej precyzyjne przełożenia.

Seat na Poznań Motor Show 2018Seat na Poznań Motor Show 2018 fot. Filip Trusz

Pierwszy model w historii marki Cupra wyposażona jest w system trakcji 4Drive. Usportowiona Ateca może osiągnąć prędkość maksymalną 245 km/h, a na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h potrzebuje zaledwie 5,4 sekundy.

Zobacz także: Kiedy marka Cupra pojawi się w Polsce? Jakie modele trafią do jej portfolio? Rozmawiamy z Tomaszem Życkim, dyrektorem marki SEAT

Seat na Poznań Motor Show 2018Seat na Poznań Motor Show 2018 fot. Filip Trusz

Ibiza i Arona - dwa miejskie auta

Sporą część stoiska Hiszpanów zajmowały dwa modele, które zaliczają się do grona samochodów miejskich. Nowy Seat Ibiza to jeden z najlepszych maluchów na rynku. Świadczy o tym obecność w gronie siedmiu finalistów plebiscytu Samochód Roku 2018. Mała Ibiza przegrała tylko z Volvo XC40, a wyprzedziła takie auta, jak BMW serii 5, Kia Stinger, Audi A8 czy Alfa Romeo Stelvio.

Seat na Poznań Motor Show 2018Seat na Poznań Motor Show 2018 fot. Filip Trusz

Z kolei Seat Arona to najnowszy crossover hiszpańskiej marki. Auto zbiera bardzo pochlebne recenzje za przestronne (bagażnik ma 400 l) i funkcjonalne wnętrze przy niewielkich, świetnie pasujących do miasta wymiarach (4,138 m długości). W Polsce cennik Arony otwiera 63 500 zł.

Seat na Poznań Motor Show 2018Seat na Poznań Motor Show 2018 fot. Filip Trusz

A to nie wszystko

Na Poznań Motor Show 2018 nie mogło zabraknąć innych modeli. Choćby kompaktowych Leona i Ateki i dwóch modeli wyścigowych (jeden to koncept Cupry).

Sporym zainteresowaniem cieszy się ściśle limitowany Seat Leon Cupra R. Powstanie zaledwie 799 sztuk. Najmocniejszy Leon w historii jest dostępny w dwóch wariantach mocy: 310 KM z 6-biegową skrzynią manualną lub 300 KM z 7-stopniowym DSG.

Seat na Poznań Motor Show 2018Seat na Poznań Motor Show 2018 fot. Filip Trusz

Model wyróżnia się aerodynamicznym pakietem z elementami z włókna węglowego oraz nowymi spojlerami, które poprawiają parametry i odczucia z jazdy, a przy okazji zwiększają siłę docisku o 12,5 proc. Znajdziemy tam również elektronicznie sterowaną mechaniczną blokadę mechanizmu różnicowego oraz bardzo wydajny układ hamulcowy od Brembo. Agresywnie stylizowane zderzaki wyposażono w dodatki z włókna węglowego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.