Skoda Fabia po faceliftingu - co się zmieniło? Mamy pierwsze zdjęcia!

Jednym z najpopularniejszych modeli na polskim rynku jest Skoda Fabia. Jako jedna z nielicznych redakcji mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska wersji po modernizacji! Co się zmieniło?

Stylizacja Skody Fabii staję się z generacji na generację coraz ciekawsza. Już poprzednia jej odmiana wzbudzała pozytywne reakcje wśród klientów. Przy okazji faceliftingu marka postanowiła nieco poeksperymentować przede wszystkim z przodem pojazdu.

Przeczytaj także: Skoda zapowiada rewolucję silnikową

Skoda Fabia po faceliftingu - co się zmieniło?

Zmieniony został przedni zderzak, który obecnie jest bardziej obły. Do tego wprowadzono nową atrapę chłodnicy, która ma bardziej kanciaste kształty, a w wyższych odmianach jak np. Style, jej żebra mają lakierowaną wstawkę.

Kolejna zmiana objęła przednie reflektory. Fabia doczekała się w pełni LEDowych świateł oraz przeprojektowanych kloszy, co wpłynęło również na kształt LEDowych świateł do jazdy dziennej.

Skoda Fabia 2018Skoda Fabia 2018 fot. Maciej Gis

Z tyłu zmiany są o wiele bardziej subtelne. Główną różnica względem modelu sprzed modernizacji to przeprojektowany zderzak tylny. Wkomponowano w niego podłużne odblaski.

Nabywcy będą też mogli wybierać spośród nowych wzorów felg. Co więcej, teraz do małej Fabii możemy zamówić aż 18-calowe koła, które wyglądają bardzo okazale.

Skoda Fabia po liftingu - subtelne modyfikacje wnętrza

Przy okazji wprowadzania modernizacji do Fabii, postanowiono nieco urozmaicić wnętrze. Główne zmiany dotyczą przede wszystkim obić foteli oraz ich wykończenia. W wersji Style mamy między innymi białe przeszycia siedzeń oraz połączenie dwóch materiałów na jego bokach. Dodatkowo pojawiło się przeszycie na materiałowej części wykończenia boczków drzwi. Ucieszą się również pasażerowie podróżujący z tyłu. Do ich dyspozycją są dwa dodatkowe złącza USB.

Skoda Fabia 2018Skoda Fabia 2018 fot. Maciej Gis

Nowe systemy na pokładzie

Segment B jest coraz lepiej doposażany. Skoda zauważyła ten trend i postanowiła nieco rozszerzyć ofertę systemową w Fabii. Jedną z ciekawszych opcji jest zastosowanie systemu Blind Spot, czyli sygnalizacji o pojeździe znajdującym się w tak zwanej martwej strefie. Drugą nowością jest powiększenie ekranu dotykowego systemu Swing. Do tej pory oferowany był on z ekranem o przekątnej 5-cali. Teraz jest to 6,5-cala.

Przeczytaj także: Skoda Vision X - pojedzie na benzynie, prądzie i CNG

Wprowadzone zmiany w Skodzie Fabii, choć mogą wydawać się dość symboliczne to nieco unowocześniają ten model i stwarzają go jeszcze bardziej konkurencyjnym w tym segmencie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.