Volkswagen Golf z silnikiem 1.5 TSI 130 KM - znamy polskie ceny

Volkswagen Golf siódmej generacji przeszedł jakiś czas temu face-lifting, ale dopiero teraz do polskich cenników dołącza nowa wersja silnikowa. Jednostka benzynowa 1.5 TSI o mocy 130 KM będzie dostępna w wersjach Comfortline i Highline.

Nowy silnik z rodziny TSI to 4-cylindrowa konstrukcja pracująca w cyklu Millera. Motor benzynowy o pojemności 1,5 litra oferuje wysoki stopień sprężania, dzięki temu ma wyższą wydajność i mniejsze zapotrzebowanie na paliwo. W zależności od wersji wyposażenia Golf z takim silnikiem spala od 4,8 do 5 l/100 km. Silnik jest wyposażony w system odłączania cylindrów ACT oraz funkcję żeglowania.

Jednostka oferuje 130 KM maksymalnej mocy oraz 200 Nm momentu obrotowego dostępnego od 1400 do 4000 obr./min. To zasługa turbosprężarki o zmiennej geometrii łopatek. Golf z takim silnikiem rozpędza się do 210 km/h.

Zobacz także: Euro NCAP podsumowało zeszły rok. Oto najbezpieczniejsze samochody na rynku

Jednostka 1.5 TSI jest dostępna w Golfie o nadwoziu hatchback i kombi (Variant), dla wersji Comfortline i Highline. Cennik startuje od 85 190 zł z sześciobiegową skrzynią mechaniczną.

Czy Twoim zdaniem inni producenci także zaczną oferować w tej klasie silniki z systemem dezaktywacji cylindrów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.