Nowy Ford Mustang Shelby GT500 - pojedzie nawet 322 km/h

Oto jeden z najbardziej oczekiwanych modeli w tym sezonie. Ford Mustang Shelby GT500 zadebiutuje lada dzień, a przy okazji wycieka coraz więcej wiarygodnych informacji na temat samochodu.

Dziennikarze z zagranicznego portalu „The Truth About Cars” dotarli do danych pochodzących z oprogramowania serwisowego marki spod znaku błękitnego owalu. Procedura weryfikacji prędkościomierza w nowym GT500 ujawnia, że prędkościomierz jest wyskalowany do 344 km/h, a prędkość maksymalna modelu wynosi 322 km/h.

Pod maską amerykańskiego muscle cara pracuje silnik V8 o pojemności 5,2-litra. Jednostka jest wspomagana przez sprężarkę mechaniczną o pojemności 2,6-litra, która pomoże wydobyć z ośmiu cylindrów 750 KM maksymalnej mocy. Moc będzie przekazywana za pomocą 10-biegowej przekładni automatycznej – ta sama skrzynia biegów pracuje w Camaro ZL1 oraz Fordzie F-150 Raptor.

Nowa generacja Shelby GT500 zadebiutuje podczas salonu motoryzacyjnego w Detroit. Auto będzie w standardzie wyposażone w karbonowo-ceramiczne hamulce. Tym samym będzie to najmocniejsza odmiana odświeżonego Mustanga.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.