Wielki powrót! Nowa Toyota Camry gotowa na podbój Europy

Japoński producent podjął decyzję o ponownym wprowadzeniu na rynek europejski modelu Camry. Już niedługo powinniśmy dowiedzieć się więcej o wielkiej premierze.

Toyota Camry jest jednym z najpopularniejszych modeli w Stanach Zjednoczonych. Model był już dostępny w Polsce na początku lat 90. XX wieku. Dużą popularnością cieszyła się trzecia generacja modelu – XV10. Samochód produkowano w latach 1992-1996.

Przedstawiciele japońskiej marki od jakiegoś czasu delikatnie sugerują, że Camry powróci do Europy i zajmie miejsce mniejszego Avensisa, którego popularność cały czas spada. Aktualnie Toyota sprzedaje ósmą generację tego modelu. Samochód powstał na modularnej platformie TNGA, którą wykorzystano do budowy modelu C-HR i nowego Priusa.

Zobacz także: Sprawdzają, z kim się spotykasz, ile masz lat i gdzie parkujesz - tak ubezpieczyciel wylicza OC

Toyota Camry 2017Toyota Camry 2017 fot. Toyota

Pod maską może pracować jeden z dwóch silników benzynowych. Podstawowa propozycja to silnik o pojemności 2,5 litra, a mocniejszy wariant to 3,5-litrowe V6 z wtryskiem paliwa D-S4. Oba warianty współpracują z 8-biegową skrzynią automatyczną.

Toyota Camry 2017Toyota Camry 2017 fot. Toyota

2,5-litrowy silnik pracuje również wersji hybrydowej. Inżynierowie Toyoty zmniejszyli wszystkie elementy napędu i poprawili wydajność. Zestaw baterii zmniejszono i przeniesiono z bagażnika pod tylną kanapę, dzięki czemu uzyskano więcej przestrzeni bagażowej. Skrzynia CVT została znacznie ulepszona, a w trybie Sport umożliwia sekwencyjną zmianę biegów.

Zobacz także: Czujniki szaleją, skrzynia haczy, a z rury wydechowej lecą kłęby dymu. Spokojnie! To nie usterka, to mróz

Czy Twoim zdaniem nowa Toyota Camry odniesie sukces w Polsce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.