Toyota Land Cruiser Signature - legendarna Toyota warta majątek

Firma FJ Company, specjalizująca się w restauracji i tuningu japońskich terenówek, przygotowała nie lada rarytas dla fanów klasycznych aut. Oto Toyota Land Cruiser Signature - klasyczna czterdziestka po dość poważnej modernizacji.

Wersja Signature powstała na bazie Land Cruisera FJ43L-KC z 1981 roku. Samochód był oryginalnie polakierowany w kolorze Freeborn Red. Ten rzadko spotykany model ma tylko jedną parę drzwi, średni rozstaw osi, miękki dach, ale wyposażono go również w twardy dach w białym kolorze. Specjaliści z FJ Company znaleźli go w Kolumbii i odkupili od 90-letniego właściciela, który nie może już prowadzić samochodów.

Auto było utrzymane w bardzo dobrym stanie, ale specjaliści i tak postanowili je odremontować. Stalowe nadwozie zdjęto z ramy, usunięto lakier, a na koniec całość odnowiono, żeby auto wyglądało jak fabrycznie nowe. Karoserię pomalowano na oryginalny kolor Dune Beige ze specjalnie dobranym matowym wykończeniem. Całość podkreślono białym grillem, chromowymi emblematami i akcesoriami aluminiowymi pomalowanymi na kolor spiżu. Nowy przedni zderzak ma zintegrowane światła przeciwmgielne LED oraz wyciągarkę.

Toyota Land Cruiser SignatureToyota Land Cruiser Signature fot. FJ Company

Gdy zakończono pracę przy nadwoziu, projekt przejął zespół zajmujący się przerobieniem surowej terenówki w luksusowy wóz. Opcjonalny, blaszany dach zdemontowano i zamontowano nowy, materiałowy, wykonany na zamówienie. Tylne i boczna okna można schować, a w dachu odsunąć roletę.

Zobacz także: Japoński kartel dostawców ukarany przez UE

Toyota Land Cruiser SignatureToyota Land Cruiser Signature fot. FJ Company

Pod maską oryginalnego modelu pracował 4,2-litrowy silnik rzędowy z serii 2F. Zamiast 6 cylindrów ułożonych rzędowo zainstalowano V6 1GR-FE – 4-litrowa jednostka o mocy 240 KM. Ten sam silnik pracuje w nowoczesnych Land Cruiserach i FJ Cruiserach. Większa moc silnika wymagała przeróbek w zawieszeniu – zainstalowano resory piórowe Old Man Emu oraz wyczynowe amortyzatory Fox. Zmieniono układ hamulcowy, skrzynię biegów, a na koniec zainstalowano klatkę bezpieczeństwa. Układ wydechowy Borla wykonano ze stali nierdzewnej.

Zobacz także: Volkswagen Amarok wybrany pickupem roku

Toyota Land Cruiser SignatureToyota Land Cruiser Signature fot. Toyota

FJ Company zaplanowało produkcję 24 egzemplarzy Signature. Chętni mogą wpłacić zaliczkę w wysokości 5 tys. dolarów, ale całość będzie kosztować 200 tys. dolarów.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.