Ford F-450 Limited, czyli najbardziej luksusowy pickup świata

Ford niedawno poważnie odświeżył niezwykle popularną za Oceanem serię F. Do oferty właśnie dołącza najdroższy i najbardziej luksusowy pickup, model F-450 Limited. Amerykańskie media już okrzyknęły go królem pickupów.

Zacznijmy może od ceny Forda F-450 Limited, bo ta odbiła się naprawdę szerokim echem za Oceanem. Wyjściowo luksusowy F-450 kosztuje bowiem 87 100 dolarów. Jeżeli na liście opcji zaznaczymy wszystkie pozycje, to dostaniemy 94 455 dolarów. Teraz dodajemy tzw. destination fee oraz stanowy podatek i okazuje się, że Amerykanie za F-450 Limited muszą zapłacić ponad 100 000 dolarów. A to magiczna bariera, której nikt z Wielkiej Trójki z Detroit (Ford, GM, Chrysler) nie przekracza.

Jeszcze ciekawiej robi się, kiedy uzmysłowimy sobie jak absurdalny to samochód. Bo Ford F-450 to członek fordowskiej rodziny Super Duty, a więc serii pickupów stworzonych do ciężkiej pracy. Fordy Super Duty określa się zwykle mianem "wołów roboczych", a ich zadaniem jest przemierzanie olbrzymich rancz, przeciąganie ciężkich przyczep, wożenie na pace dosłownie wszystkiego i babranie się w błocie. Nie bez powodu pod maską F-450 Super Duty nie pracuje żadna benzynowa jednostka, a potężny, 6,7-litrowy diesel Power Stroke V8 o mocy 440 KM i aż 1255 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Co więcej, F-450 Super Duty - także w prezentowanej, topowej odmianie - ma podwójne koła z tyłu.

Ford F-450 LimitedFord F-450 Limited fot. Ford

I właśnie takiemu pickupowi Ford postanowił zafundować luksusową edycję Limited. "Super Duty Limited to najbardziej luksusowy i najbardziej zaawansowany użytkowy pickup, jaki kiedykolwiek powstał. Mieliśmy dużo zapytań o takie auto. To propozycja dla bogatych kierowców, którzy cenią luksus, ale wciąż lubią ciężko pracować na swojej ziemi. Oni będą naszym F-450 zachwyceni"- mówi Todd Eckert, szef marketingu oddziału Forda zajmującego się pickupami. Przy okazji przedstawiciele Forda przytoczyli ciekawą statystykę - ponad połowa pickupów Super Duty sprzedaje się w topowych wersjach wyposażenia. Podobnie jest w przypadku serii Heavy Duty konkurencyjnego Chevroleta.

Ford F-450 LimitedFord F-450 Limited fot. Ford

A Ford F-450 Limited ma do zaoferowania dosłownie wszystko, co Ford ma najlepszego. Do wykonania wnętrza wykorzystano grubą skórę, prawdziwe drewno, a wszystkie elementy, które wyglądają na metalowe są metalowe. Jest duży ekran systemu SYNC 3, panoramiczny dach, olbrzymi pokryty skórą podłokietnik, specjalnie zaprojektowane dla odmiany Limited wygodne fotele i cała armia nowoczesnych systemów i asystentów kierowcy. Forda F-450 Limited spokojnie można nazwać pickupem klasy premium.

Ford F-450 LimitedFord F-450 Limited fot. Ford

F-450 Limited to sam szczyt oferty. Wraz z nim do sprzedaży trafią także mniejsze i tańsze modele Super Duty, F-250 oraz F-350. Kosztują odpowiednio 80 835 i 82 010 dolarów.

Ford zapełnił właśnie na rynku niszę, o której mało kto (może nie licząc tunerów) do tej pory myślał. Jesteśmy bardzo ciekawi odpowiedzi Chevroleta. Olbrzymie zainteresowanie, jakie wzbudził F-450 Limited sprawia, że prace nad konkurencyjnym, równie luksusowym Silverado z pewnością ruszyły pełną parą.

Czy Twoim zdaniem w Europie znaleźliby się odbiorcy dla aż tak dużych pickupów jak Ford Super Duty i Chevrolet Heavy Duty?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.