Horowitz Ford Vignale - wyjątkowa wystawa do obejrzenia w Warszawie

Od 29 września, każdy miłośnik sztuki może odwiedzić wyjątkową wystawę prezentującą 13 prac Ryszarda Horowitza zrealizowanych na zlecenie marki Ford. Zdjęcia przedstawiają 4 modele z ekskluzywnej linii Vignale - Edge, Kuga, Mondeo i S-Max.

Na wystawie można obejrzeć także prace stworzone przez artystę w latach 80. na zlecenie Ford USA. Wystawa jest uhonorowaniem współpracy Ryszarda Horowitza z Fordem, za którą 35 lat temu otrzymał w Detroit nagrodę Gold Caddy (za zrealizowanie najlepszej kampanii reklamowej branży samochodowej). Seria zdjęć, spośród których każde to dzieło sztuki nowoczesnej nie była dotąd publikowana w Polsce.

„To była dla mnie bardzo miła przygoda. Ford dał mi zupełnie wolną rękę. Nikt nie narzucał mi stylu, pomysłu. Było to ryzyko z mojej strony, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia wystawy.” – powiedział Ryszard Horowitz

To wyjątkowa okazja do obejrzenia zdjęć artysty niepublikowanych dotąd w Polsce. To gratka dla każdego miłośnika sztuki nowoczesnej i fanów motoryzacji. Zarówno marka Ford, jaki i Ryszard Horowitz to dzisiejsze ikony popkultury. Samochody marki Ford oraz prace artysty uznanego za twórcę nowego stylu w fotografii reklamowej występowały na łamach największych magazynów na świecie kreując lifestylowe trendy od kilkudziesięciu lat.

Horowitz Ford VignaleHorowitz Ford Vignale fot. Ford

Ryszard Horowitz to prawdziwy człowiek-legenda branży. Urodzony w 1939 r. fotograf i artysta specjalizuje się w dziedzinie zdjęć reklamowych i uważany jest za prekursora cyfrowego przetwarzania fotografii. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku. W tym roku mija okrągłe 50 lat od momentu, kiedy założył swoje własne studio. Pan Ryszard jest laureatem wielu prestiżowych nagród. W 2017 roku Ryszard Horowitz dołączył do Galerii Sław Fotografii w Międzynarodowej Galerii Sław i Muzeum Fotografii.

Wystawa Horowitz Ford Vignale jest dostępna dla zwiedzających w galerii Rabbithole art room, przy ulicy Poznańskiej 15 w Warszawie. Prace Ryszarda Horowitza można oglądać od zeszłego piątku, a wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 15 października.

Horowitz Ford VignaleHorowitz Ford Vignale fot. Ford

Dlaczego Ryszard Horowitz wziął na warsztat akurat Fordy z serii Vignale? To ekskluzywna wersja modeli Forda, która cechuje się wyjątkowym designem, jakością oraz dbałością o szczegóły. Kwintesencją koncepcji Ford Vignale jest połączenie autentycznego rzemiosła z najnowszymi technologiami. Takie podejście jest bardzo bliskie artyście. Co ciekawe, nazwa ekskluzywnej linii Fordów – Vignale pochodzi od nazwiska Alfredo Vignale, legendarnego włoskiego projektanta samochodów, przedsiębiorcy i właściciela firmy Carrozzeria Vignale. Alfredo Vignale projektował nadwozia samochodowe m.in. dla modeli Ferrari, Maserati, De Tomaso. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.