Nowe Audi S8 z silnikami Porsche. Będzie naprawdę mocne

Wiemy już, jak wygląda nowe Audi A8, a teraz przyszedł czas na kolejne odmiany. Koncern z Ingolstadt wprowadzi na rynek usportowioną wersję S8, która pod maską wykorzysta konstrukcje z bliźniaczej marki.

W sieci pojawiły się już pierwsze spekulacje na temat Audi S8. Wcześniejsza generacja (D3) miała pod maską silnik V10 5.2 - jednostka zaadaptowana z Lamborghini Gallardo. Dotychczasowy model D4 wykorzystywał silnik zapożyczony z Bentleya Continental GT (4.0 biturbo), a tymczasem najnowsze wieści mówią o jednostce z nowego Porsche Panamera.

Można się spodziewać, że silnik 4.0 V8 biturbo zaoferuje dużo lepszą wydajność niż 513 KM dostępne w dotychczasowym modelu (597 KM w wersji Plus). W przypadku Panamery Turbo silnik zapewnia 550 KM, a w wersji Turbo S E-Hybrid aż 680 KM. Niewykluczone, że nowe Audi S8 przejmie nie tylko silnik, ale również hybrydową technologię. Przy okazji trzeba się liczyć z tym, że inżynierowie będą musieli delikatnie stonować moc układu, ponieważ to Porsche jako stricte sportowa marka ma priorytet w koncernie Volkswagen na najlepsze osiągi.

Producent na razie nie potwierdza tych rewelacji, ale Audi S8 E-Tron mogłoby namieszać na rynku. Konkurencja w postaci Mercedesa AMG S63 i BMW M760 Li może zacząć się bać.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.