Audi A3 | Czterodrzwiowe coupe

Producent z Ingolstadt rozważa wejście w kolejny niszowy segment. Trwają prace nad modelem A3 o nadwoziu czterodrzwiowego coupe, które mogłoby rywalizować z Mercedesem CLA

Plany Audi są bardzo ambitne. Do końca dekady marka spod znaku czterech pierścieni zamierza wprowadzić na rynek 60 nowych modeli. Wszystko wskazuje na to, że niemiecki producent wypełni wszystkie możliwe nisze, nie pozostawiając konkurencji wolnego pola.

Jedną z nowości będzie model A3 o nadwoziu czterodrzwiowego coupe. Auto powstanie na bazie kolejnej generacji modelu, która zadebiutuje już w 2019 roku. Jest to płyta podłogowa MQB, której konstrukcja jest o kilkadziesiąt kilogramów lżejsza niż rozwiązania stosowane dotychczas. Dzięki temu powiększą się rozmiary samochodu, a w środku będzie więcej miejsca dla pasażerów.

Opływowa linia nadwozia z pewnością przyciągnie klientów poszukujących niewielkiego auta o sportowym wyglądzie. Trzy lata temu Audi pokazało koncept TT Sportback, który w dużym stopniu zapowiada wygląd takiego modelu.

Audi TT Sportback ConceptAudi TT Sportback Concept fot. Audi

W nowym modelu nie zabraknie najnowszych technologii produkowanych przez koncern. W kabinie będzie dostępny system Audi Virtual Cockpit (cyfrowe zegar), a pod maską czterodrzwiowego coupe pojawią się jednostki prosto z modelu A3. Niewykluczone, że producent wprowadzi wersję z silnikiem elektrycznym.

Czy Twoim zdaniem taki model odniesie sukces na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.