Wołga 2020 Concept. Wielki powrót zapomnianej marki?

W naszym kraju "czarna Wołga" kojarzy się negatywnie, ale na Wschodzie marka była kojarzona z luksusem, a samochodami tej marki przemieszczali się notable. W sieci pojawił się koncept, który zapowiada wielki powrót legendarnego producenta.

Kariera Wołgi zakończyła się wraz z upadkiem Żelaznej Kurtyny. Oligarchowie bardzo szybko zasmakowali się w projektach zachodnich producentów i nikt nie podjął się próby odbudowania marki.

Kilka dni temu w sieci pojawił się ciekawy koncept narysowany przez Alexandra Shtorma. Volga 2020 Concept jest na razie jedynie studium koncepcyjnym przygotowanym na komputerze. Samochód prezentuje się bardzo muskularnie, a do tego ma bardzo opływową linię nadwozia. Zamiast klasycznego dachu zainstalowano wielki panoramiczny dach.

Nowoczesne wcielenie Wołgi wyposażono w lampy LED, chromowane akcenty, potężne hamulce, dwukolorowe nadwozie, beżową tapicerkę oraz wiele innych rozwiązań dostępnych w konkurencyjnych konstrukcjach. Oczywiście całości nadano luksusowy sznyt, zgodny z tradycją marki.

Od projektu do wersji produkcyjnej jeszcze bardzo daleka droga. Jak myślicie, czy taki projekt ma szansę przebić się na konkurencyjnym rynku luksusowych aut?

Czy Twoim zdaniem rosyjskie auta zaczną się liczyć w Europie?
Więcej o:
Copyright © Agora SA