Nowy Ford Mustang dla miłośników klasyki. Oto pakiet Pony

Już niedługo do sprzedaży wejdzie nowy Ford Mustang (auto przeszło lifting), Ford przygotował specjalny pakiet stylistyczny z myślą o miłośnikach klasycznego Mustanga

Pony Package to specjalny pakiet stylistyczny nowego Forda Mustanga, przygotowany z myślą o fanach klasycznych pony carów. Dostępny jest tylko dla bazowej wersji auta, gdzie pod maską pracuje nie 5-litrowa V-ósemka, a słabszy i mniej paliwożerny EcoBoost.

Miłośnicy starych Mustangów od razu zauważą nowy grill z charakterystycznym, oldschoolowym logiem. Z innych nowości, jakie przynosi pakiet Pony, Ford wymienia: 19-calowe, dedykowane tej wersji felgi, logo z tyłu z trzema paskami i kilka pomniejszych stylistycznych akcentów jak np. srebrne obwódki wokół okien i czarne pasy na boku auta. W środku Amerykanie także ograniczyli się do kilku drobnych elementów. Niestety, nie dysponujemy jeszcze zdjęciem wnętrza Mustanga w wydaniu Pony.

Edycja specjalna będzie dostępna już w październiku, od samego początku sprzedaży Mustanga z roku modelowego 2018.

Nowy Ford Mustang w telegraficznym skrócie

Ford Mustang 2017Ford Mustang 2017 fot. Ford

Nowemu Fordowi Mustangowi poświęciliśmy obszerny materiał, do którego wszystkich serdecznie zapraszamy: Nowy Ford Mustang | Ostrzejsza stylistyka, więcej mocy. Tutaj skupimy się tylko na najważniejszych zmianach. Sporo zmieniło się pod maską Mustanga. Ford postanowił lekko podrasować silniki - i EcoBoosta, i V-ósemkę. Obydwa będzie można parować z nowym, superszybkim automatem o 10 przełożeniach. Z oferty definitywnie znika - i tak niedostępna w Polsce - odmiana V6.

Lifting to także zmiany w wyglądzie - auto stało się ostrzejsze dzięki nowym LED-owym reflektorom, mocniej zarysowanym zderzakom i niżej poprowadzonej masce. W środku liftingowa klasyka gatunku, czyli lekkie porządki i materiały wyższej jakości. Warto tu jednak na chwilę zatrzymać się przy 12-calowym wyświetlaczu, który może zastąpić klasyczne zegary, to rozwiązanie inspirowane wirtualnym kokpitem z Audi. Nowy jest także system multimedialny, a lista pokładowych systemów bezpieczeństwa i asystentów kierowcy została poważnie wzbogacona.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.