Arrinera Hussarya - polski supersamochód dopuszczony do ruchu

Polski projekt wzbudza sporo emocji, ale można powiedzieć o kolejnym sukcesie producenta. Długo oczekiwany supersamochód z polskim rodowodem w końcu trafi na drogi publiczne.

Arrinera umieściła na swoim profilu Facebookowym wpis, w którym informuje, że samochód został dopuszczony do ruchu. To oznacza, że może się pojawić na publicznych drogach. Spółka poinformowała, że w najbliższym czasie rozpoczną się oficjalne testy oraz pomiary w rzeczywistych warunkach. Potem już tylko droga do zdobycia świadectwa zgodności produktu i samochód będzie mógł trafić do seryjnej produkcji.

Pierwszy polski supersamochód jest wyposażony w centralnie umieszczony silnik V8 z rodziny LT. Jednostka rozwija maksymalną moc 650 KM. Premiera modelu miała miejsce podczas targów motoryzacyjnych w Poznaniu, a w styczniu producent chwalił się pierwszym sprzedanym egzemplarzem.

Projekt mechaniczny modelu Arrinera Hussarya został wykonany przez polskiego inżyniera Krzysztofa Stelmaszczuka. Za kształt nadwozia odpowiada polski designer – Pavlo Burkatskyy. Nad aerodynamiką konstrukcji pracował profesor Janusz Piechna i jego zespół z Politechniki Warszawskiej. Nadwozie z włókna węglowego oraz cała konstrukcja powstały na terenie Polski. Jedynie niektóre elementy wyposażenia i części mechaniczne kupiono o światowych producentów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.