Kolejny kamień milowy Skody | 1,5 milionów Octavii III

Na początku tygodnia Skoda pochwaliła się milionowym egzemplarzem Superba. Teraz Czesi pobili kolejny rekord - z taśmy produkcyjnej wyjechała trzecia Octavia nr 1 500 000

Skoda Octavia to najważniejszy model w ofercie czeskiej marki. Pierwsza generacja pojawiła się na rynku 21 lat temu i przez ten czas Octavia trafiła już do ponad pięciu milionów kierowców na całym świecie. Najnowsza, trzecia generacja produkowana jest od 2012 roku. Czesi właśnie się pochwalili, że zakłady w Mlada Boleslav opuściła trzecia Octavia o numerze 1 500 000. Nad Wisłą Skoda to niekwestionowany bestseller. Kompakt nieprzerwanie od kilku lat triumfuje w corocznych podsumowania sprzedaży samochodów.

"Szybki rozwój naszej firmy zaczął się naprawdę od 1996 roku wraz z modelem OCTAVIA" - powiedział Michael Oeljeklaus, Członek Zarządu ds. Produkcji i Logistyki. "Od ponad dwóch dekad model był ważnym filarem w portfolio ŠKODY. Wraz z trzecim pokoleniem naszego bestsellera opieramy się na sukcesie dwóch pierwszych generacji. Duża część uznania za sukces modelu OCTAVIA i marki ŠKODA trafia do naszych zmotywowanych i wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy mają teraz 1,5 miliona powodów do dumy ze swoich osiągnięć ", dodał Oeljeklaus.

Skoda OctaviaSkoda Octavia W odświeżonej Octavii zagościł nowy, 9,2-calowy ekran dotykowy (Fot. Skoda)

W tym roku do sprzedaży weszła Octavia po faceliftingu. Największe zmiany zaszły w pasie przednim. Czesi zamontowali nowe, dwuczęściowe reflektory, nawiązujące nieco do Kodiaqa. Już od dłuższego czasu mówiło się, że Skoda pójdzie tą drogą. Grill i charakterystyczne przetłoczenia karoserii pozostały bez zmian. Z tyłu zamontowano światła o tym samym kształcie, ale innym wzorze. Zmiany zewnętrzne ograniczą się jeszcze do nowych lakierów i wzorów felg.

W nowej Octavii zagościło kilka nowych systemów, które były już dostępne samochodach innych marek znajdujących się w portfolio Volkswagena. System multimedialny uzyskał nowy, w topowych wersjach 9,2-calowy ekran dotykowy. Na liście opcji znajdują się m.in. Online CarConnect połączony z internetem LTE. W Octavii zagościł Trailer Assist wspomagający kierowcę podczas manewrowania z przyczepą. Kompaktowa Skoda przejęła z Volkswagenów coś jeszcze - to system monitorowania martwego pola z funkcją ostrzegania o ruchu poprzecznym podczas cofania.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Octavia | To już 20 lat na rynku!

Skoda Octavia | To już 20 lat!Skoda Octavia | To już 20 lat! fot. Skoda

Który kompakt koncernu VAG jest Twoim zdaniem najciekawszą propozycją na rynku?
Więcej o: