Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

Kolejny tydzień w motoryzacji upłynął nam pod znakiem crossoverów i SUV-ów - Francuzi podawali ceny, a koncern VAG zapowiadał nowe modele

Ostatnimi czasy w motoryzacji dzień bez SUV-a to dzień stracony. Crossoverowe szaleństwo w tym tygodniu rozpoczęli Francuzi. Renault powraca do segmentu dużych SUV-ów nowym Koleosem. Auto jest dość drogie (111 400 zł), ale bazowym silnikiem jest jednostka wysokoprężna, a wyposażeniem standardowym Koelos bije wszystkich konkurentów na głowę. Chwilę później swoją odpowiedź przyszykował Peugeot - nowe 5008 zostało wycenione na bezpieczne 99 990 zł. Tańsza w segmencie jest tylko Skoda.

Prawdziwą ofensywę szykuje za to koncern VAG. Najpierw Audi uruchomiło w Norwegii przyjmowanie zamówień na elektrycznego SUV-a o imieniu E-Tron, który zostanie oficjalnie zaprezentowany w drugiej połowie roku. Potem Seat posłał zamaskowaną, 300-konną Atekę Cupra na Nurburgring. Volkswagen nareszcie potwierdził T-Roca. Niemcy pokazali już pierwsze zdjęcia małego crossovera (ok. 4,2 m długości), a na krótkim filmie możemy zobaczyć jak napompowane Polo radzi sobie w trudnym terenie. Na deser zostawiliśmy Skodę. Czesi żegnają model Yeti i zastępują go Karoqiem. Poznaliśmy nawet wymiary i jednostki napędowe nowego SUV-a. Niestety, Skoda Karoq swój wygląd wciąż ukrywa pod mocnym makijażem.

Skoda KaroqSkoda Karoq fot. Skoda fot. Skoda | Karoq będzie się ukrywał do 18 maja

A jeżeli macie dość SUV-ów, to w tym tygodniu sporo działo się też w motoryzacji spod znaku szeroko pojętego "sportu". Szef AMG potwierdził, że nowe A45 będzie miało ponad 400 KM i złamie 4 s. do pierwszej setki, Honda Civic Type R zdetronizowała Volkswagena Golfa na Nurburgringu, a BMW zachwyciło potężnym dieslem w M550d xDrive (760 Nm!). Na koniec znowu zostawiamy Skodę - do Polski przyjechała Octavia RS 245 i kosztuje 129 120 zł.

Wszystkie najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia znajdziecie poniżej:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.