Mercedes S500e | Bezprzewodowe ładowanie

Niemiecki producent zamierza wprowadzić do swoich hybryd typu plug-in możliwość bezprzewodowego ładowania akumulatora. Luksusowy Mercedes S500e z takim wyposażeniem pojawi się już w przyszłym roku

Mercedes klasy E | Pierwsza jazda | Technologiczny zawrót głowy

Żeby bezprzewodowe ładowanie stało się możliwe, samochód będzie wyposażony w specjalny odbiornik zainstalowany w podwoziu. W podłodze garażu lub na stacji ładowania będzie musiał się pojawić specjalny nadajnik, nad którym zaparkuje samochód. Systemy wspomagające parkowanie, będą pokazywać na wyświetlaczu komputera jak blisko znajdują się oba elementy, żeby zaparkować idealnie.

Bezprzewodowy system umożliwia ładowanie z mocą do 3,6 kW z wydajnością wynoszącą 90 procent. Mercedes testuje takie rozwiązanie w hybrydowym S500e już od 2015 roku i jak na razie przechodzi wszystkie testy bardzo pomyślnie.

Rozwiązanie pojawi się w odświeżonej wersji Mercedesa S500e nad którą pracują w tej chwili inżynierowie. Priorytetem jest zwiększenie zasięgu silnika elektrycznego. W tym celu zainstalowano większe akumulatory. Do tej pory miały pojemność 8,7 kWh, a teraz zamontowano powiększone do 13,3 kWh, co powinno poprawić zasięg do 50 km. Mercedes S500e jest wyposażony w trzylitrowy silnik V6 z podwójnym doładowaniem. Jednostka jest wspomagana przez motor elektryczny, a całość daje 442 KM maksymalnej mocy.

Producent ogłosił kilka dni temu, że wszystkie modele hybrydowe plug-in będą od przyszłego roku kompatybilne z nowym systemem ładowania CCS. Nowy standard pozwoli korzystać z szybkich stacji ładowania o mocy 150 kW. Do 2020 roku Mercedes planuje wprowadzić sześć samochodów napędzanych silnikiem elektrycznym.

ZOBACZ TAKŻE:

Tuning | Mercedes GLE Coupe Inferno | Przepych po rosyjsku

INNE LINKI:

Mercedes klasy V | Jeszcze bardziej ekskluzywna

Mercedes klasy S Cabriolet | Ceny w Polsce | 13 lat oszczędzania

Mercedes przegonił Audi

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.