Mercedes przegonił Audi

Mamy nowego, globalnego lidera w segmencie premium. Mercedes w pierwszym miesiącu tego roku przegonił swoich konkurentów z Ingolstadt i Monachium
Mercedes ZetrosMercedes Zetros 3643 AS 6x6 | Hardcorowy specjalista

W końcu ogłoszono oficjalne wyniki sprzedaży za styczeń, z których wynika, że w Stuttgarcie przez najbliższe dni będzie bardzo wesoło. Mercedes jest aktualnie liderem segmentu premium. W porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku, sprzedaż wzrosła o 20 producent, dając w sumie 150 814 sprzedanych samochodów.

Na drugim miejscu uplasował się dotychczasowy lider, czyli Audi. Spośród "wielkiej trójcy znad Renu" odnotowało najwolniejszy wzrost. Koncern z Ingolstadt polepszyło swoje wyniki o zaledwie 4 procent, sprzedając w sumie 143 150 samochodów.

Trzecie miejsce należy do BMW, które cieszy sie wzrostem w wysokości 7,5 procent i już depcze po piętach Audi, sprzedając 133 883 egzemplarze w styczniu tego roku.

Dla porównania nowe BMW Serii 7 sprzedało się w liczbie 3 392 egzemplarzy, podczas gdy Mercedes Klasy S znalazł w tym samym czasie 8 473 klientów. Jednak do wyniku Mercedesa trzeba doliczyć jeszcze wersję Coupe oraz Maybacha.

ZOBACZ TAKŻE:

Niemiecki tuning amerykańskich aut

s


Zdjęcie Alan 121 Zdjęcie CRE 8900 Zdjęcie YOSAN CB-50
Alan 121 CRE 8900 YOSAN CB-50
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (9)
Mercedes przegonił Audi
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: ggg

  Oceniono 8 razy 4

  I bardzo dobrze

 • Gość: ASD

  Oceniono 3 razy 3

  "wielkiej trójcy znad Renu"? A co ma Ren do tego? Jedno budują nad nad Izarą, drugie nad Necker trzecie Dunajem...
  Się kuźwa redaktor na poetykę wysilił.

 • Gość: citi

  Oceniono 4 razy 2

  Najlepiej się sprzedające nie znaczy najlepsze. Masówka nie zawsze wychodzi na dobre co widać na przykładzie VW. Dla mnie bardziej doposażone w nowoczesne technologie i tym samym bardziej komfortowe są auta Infiniti, nie wspomnę nawet o wiele ładniejszej stylistyce.

 • Gość: frolo

  0

  Mercedes ma największy wybór, w stosunku do dwóch pozostałych marek. Duża ilość rożnych samochodów w klasie A,B,C + dostawczaki. Nie ma się co dziwić że prowadzi w rankingu ilościowym. Ja bym chciał poznać ranking wartościowy i rankingi w poszczególnych segmentach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX