Audi A8 2017 | Zupełnie nowe pomysły

Audi bacznie przygląda się ruchom konkurencji i nie zamierza oddawać bez walki segmentu, gdzie na razie dominuje Mercedes Maybach Klasy S. Przyszła generacja Audi A8 będzie miała bezpośredniego konkurenta dla modelu ze Stuttgartu

Audi rozpocznie sprzedaż SQ7 już w maju!

Podobnie jak aktualna generacja BMW Serii 7, również Audi A8 jest dostępne wyłącznie w wersji ze standardowym lub przedłużonym rozstawem osi. Brakuje samochodu mogącego nawiązać bezpośrednią konkurencje z Maybachem, który po kilku latach przerwy powrócił na rynek w nowym wydaniu. Władze marki z Ingolstadt zastanawiają się nad wprowadzeniem jeszcze dłuższej wersji niż A8 L, ale nastąpi to dopiero przy okazji premiery kolejnej generacji tego modelu. Maybach ma jeszcze w zanadrzu wersję Pullman.

To jednak nie wszystko. Audi tak zapatrzyło się w Mercedesa, że zamierza stworzyć model o nadwoziu coupe, który mógłby konkurować z Mercedesem CL, który niedawno został przemianowany na Klasę S Coupe. Idąc tym tropem można się spodziewać, że niedługo potem pojawi się również wersja kabrio.

Jednak największą niespodzianką w nowym modelu ma być technologia. Nowe Audi A8 będzie autem pół-autonomicznym. Dzięki rozwiązaniom na pokładzie, samochód będzie w stanie rozpędzać się do 60 km/h i przemieszczać się bez interwencji kierowcy.

Audi A4 Avant 2.0 TDI | Test | Komfort ponad wszystko

Aktualizacja 12.05.2016 r.

Na corocznym spotkaniu akcjonariuszy CEO Audi, Rupert Stadler, oficjalnie zapowiedział, że nowe Audi A8 zadebiutuje w przyszłym roku. Potwierdził też, że auto będzie wyposażone w zaawansowane systemy autonomicznej jazdy. Wydaje się, że A8 zobaczymy już w marcu 2017 w Genewie. Gdyby Audi nie wyrobiło się na szwajcarską imprezę, to limuzyna zostanie prawdopodobnie zaprezentowana na jesieni, we Frankfurcie. Jeżeli potwierdzą się dodatkowe wersje tego modelu, to zadebiutują one nie wcześniej jak w 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Prześwietlamy ceny | Audi

INNE LINNKI

Audi A8 L extended | Limuzyna w rozmiarze XXL

Audi A3 i S3 po faceliftingu | Zmiany na lepsze

Audi R18 | Superhybryda na podbój Le Mans 2016

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA