Tesla Motors chce podbić świat do 2020 roku

Tesla Motors to aktualnie firma w branży, która wzbudza największe zainteresowanie. Raz za razem słyszymy o kolejnych premierach i pomysłach Elona Muska i jego ekipy. Niedawno poznaliśmy dokładne sprzedażowe plany marki

Uber skasuje nas za czekanie

Elon Musk to jedna z najciekawszych postaci naszych czasów. To właśnie urodzony w RPA wizjoner odpowiada za sukces PayPala, który zrewolucjonizował system elektronicznych płatności. W jego portfolio znajduje się też firma SpaceX, która ma spopularyzować loty w kosmos. W motoryzacji Musk nazywany jest branżowym Stevem Jobsem, bo kiedy w samochodowym świecie dominowały silniki spalinowe, Tesla Motors postanowiła rozpocząć elektryczną rewolucję. I to na wielką skalę.

Ambitny plan Tesli - sprzedaż 500 000 tysięcy samochodów rocznie już w 2020 roku

Na razie takie - już nie raz potwierdzone przez samego Elona Muska - plany mogą się wydawać nierealne. Aktualnie w ofercie marki znajdziemy tylko dwa samochody: Model S oraz Model X. Sprzedaż skrzydlatego SUV-a dopiero się rozpoczyna. W 2015 roku Tesla sprzedała 50 tysięcy samochodów. Łatwo policzyć, że do 2020 roku Elon Musk potrzebuje powiększyć produkcję aż dziesięciokrotnie . To wyzwanie porównywane przez wielu z Fordem i legendarnym Modelem T. Czy Tesla powtórzy sukces rodaków i zrewolucjonizuje motoryzację?

Tesla Model 3 - elektryczne auto dla każdego

Jednym z filarów sukcesu kalifornijskiej firmy ma być oczywiście Tesla Model 3. Zaprezentowany niedawno Model 3 określa się mianem jednej z najważniejszych motoryzacyjnych premier ostatnich lat. Nowa Tesla wymiarami odpowiada Audi A4, Mercedesowi klasy C i BMW serii 3. Na jednym ładowaniu może pokonać 346 km, a do pierwszej setki rozpędza się w niecałe 6 sekund. Najważniejsza jest jednak cena - Tesla Model 3 kosztuje 35 tysięcy dolarów (ok. 140 tys. złotych).

Przed premierą zakładano, że może to spowodować w Stanach prawdziwy boom na Teslę, bo - w zależności od stanu - amerykańscy kierowcy mogą liczyć na dopłaty do samochodów elektrycznych w wysokości 7,5 - 13 tys. dolarów.

Elon Musk się nie pomylił. Licznik przedpremierowych zamówień już przekroczył 400 tysięcy! A warto przypomnieć, że produkcja Modelu 3 ruszy dopiero pod koniec 2017 roku.

Nowe fabryki

Dziesięciokrotne zwiększenie sprzedaży w cztery lata to ogromne wyzwanie. Również dla działu produkcji. Należące do Tesli dwie fabryki nie mają takich mocy przerobowych, tym bardziej że tylko jedna z nich odpowiada za montaż samochodów. Fabryka w Nevadzie (znajdująca się w budowie) będzie produkowała wyłącznie baterie. Właśnie dlatego Tesla planuje otwarcie nowych ośrodków w Chinach i Europie.

Inwestycja w nowe fabryki jest kluczem do sukcesu marki. Tesla Motors nie może narzekać na brak popytu, ma za to ogromne problemy z jego zaspokojeniem.

Jeżeli Elon Musk zrealizuje swoje ambitne plany, to będziemy mieli do czynienia z rewolucją na miarę Forda Model T - samochody elektryczne wreszcie masowo trafią do zwykłych kierowców. Za sukcesem Tesli na pewno podążą inni producenci i motoryzacja wkroczy w elektryczną erę. Czy stanie się to już w 2020 roku?

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla Model 3 | Najważniejsze premiera ostatnich lat

INNE LINKI:

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze silniki Diesla

Skoda Octavia | To już 20 lat na rynku!

Nie daj się oszukać w komisie! Wszystkie triki sprzedawców

Google i Fiat Chrysler Automobiles łączą siły

źródło: Okazje.info

Więcej o: