Uber skasuje nas za czekanie

Kierowca Ubera musi na Ciebie czekać? Będziesz musiał dodatkowo zapłacić. Amerykańska firma wprowadza zmiany w swojej usłudze. Na razie tylko w wybranych miastach, ale już niebawem mogą być wdrożone we wszystkich lokalizacjach
Mercedes klasy S Uber ma się dobrze. Chce kupić 100 tysięcy Mercedesów klasy S

Zamawiając Ubera w Dallas, New Jersey, Nowym Jorku czy Phoenix trzeba być punktualnym. Za każde spóźnienie pasażera trwające dłużej niż dwie minuty trzeba będzie zapłacić bliżej nieokreśloną kwotę, która będzie zależeć od wielu czynników.

Dodatkowo użytkownik systemu, który zamówi kierowcę Ubera będzie miał tylko dwie minuty na odwołanie kursu, jeżeli tamten będzie już zmierzał w jego stronę. Dotychczas korzystający z usługi miał pięć minut na to by się rozmyślić, od momentu potwierdzenia kursu.

Uber tłumaczy zmiany koniecznością poprawienia współpracy pomiędzy kierowcami, a pasażerami. Użytkownicy usługi mając świadomość, że będą musieli dopłacić w razie spóźnienia zmobilizują się do pojawienia w umówionym miejscu na czas, dzięki czemu kierowca nie będzie marnował swojego czasu. Druga strona medalu jest taka, że Uber zorientował się, że może jeszcze lepiej zmonetyzować kurs. Tak samo w kwestii anulowania kursu.

Zanim zasady zostaną wprowadzone globalnie, firma sprawdzi je w wybranych miejscach i przeanalizuje, czy przynoszą odpowiednie przychody.

ZOBACZ TAKŻE:

Omijaj je szeroki łukiem | Najgorsze używane samochody

Alfa Romeo 156

INNE LINKI

Omijaj je szerokim łukiem | Nieudane silniki

8 aut i prawie 9 tys. KM, czyli supersamochody z Genewy

Salon Genewa 2016 | SUV-y i crossovery | Ofensywa trwa

Zdjęcie OMP Gałka dźwigni zmiany biegów Racing Zdjęcie Sparco Gałka dźwigni zmiany biegów RACING - 03740AN Zdjęcie Sparco Gałka dźwigni zmiany biegów SETTANTA - 03736AO
OMP Gałka dźwigni zmiany bi... Sparco Gałka dźwigni zmiany... Sparco Gałka dźwigni zmiany...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info
Więcej o:
Komentarze (5)
Uber skasuje nas za czekanie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: enzo

  0

  Kod na darmowy przejazd do 25 zł dla nowych użytkowników UBER:
  TFY3U

 • Gość: jaroslaw

  0

  Powinni wprowadzić ten system wszędzie odrazu. Bardzo dobrze robią wprowadzając to. Wielu ukraińskich kierowców ma właśnie pretensję że muszą za darmo czekać na klientów. Polscy kierowcy jakoś rozsądniej podchodzą. Choć raz spotkałem się z takim co naubliżał mi jak się spóźniłem :(

 • kirk11811

  Oceniono 2 razy 0

  Odnośnie osób reklamujących tu swoje kody - wiadomo, każdy je ma i również dostaje działkę gdy nowy klient sie zarejestruje z jego kodem. Fora społecznościowe to jednak nie jest dobre miejsce na taką działalność i nie będę tego robił. Poza tym kazdy może dostać lepszy rabat startowy BEZ POŚREDNIKA, wystarczy wstukać w przegladarkę adres www owej firmy, ukośnik, promo.

 • Gość: Michał

  Oceniono 4 razy -2

  Trudno się dziwić. Sam uważam, że to dobra rzecz bo zachęci pasażerów do dobrych zachowań.
  Swoją drogą, mam do Ubera zaproszenie dzięki któremu każdy nowy użytkownik może otrzymać na start 25 zł. Darmowy kredyt obowiązuje na pierwszy przejazd i pozwala zapoznać się z usługą. Można użyć linku: uber.com/invite/k1duvzajue lub kodu k1duvzajue w aplikacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX