Salon Nowy Jork 2016 | Lincoln Navigator Concept | Skrzydła mewy

Jedną z najbardziej zaskakujących premier na nowojorskiej imprezie jest niesamowity koncept nowego Lincolna Navigatora

Lincoln Continental | Na podbój USA i Chin

Lincoln przymierza się do wypuszczenia na rynek zupełnie nowego Navigatora. To, czego możemy spodziewać się po flagowym SUV-ie marki premium Forda, zwiastuje bardzo interesujący koncept, który został zaprezentowany światu na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku. Navigator Concept to jedna z najciekawszych premier całych targów. I to nie tylko za sprawą masywnej, ciekawie zaprojektowanej sylwetki, wielkiego grilla, bardzo przyjemnego dla oka koloru Storm Blue, chromowanych akcentów, oryginalnych felg czy LED-owych reflektorów (wzrok przyciągają zwłaszcza te tylne). Navigator Concept proponuje kilka ciekawych rozwiązań.

Zaczniemy od absolutnie wyjątkowego rozwiązania w klasie dużych, luksusowych SUV-ów - otwieranych do góry, elektrycznych, olbrzymich drzwi. To tzw. "skrzydła mewy", które w motoryzacji kojarzą się z kultowym Mercedesem 300SL Gullwing. Wśród SUV-ów na podobny pomysł wpadli projektanci z Tesla Motors i wykorzystali skrzydlate drzwi z tyłu Modelu X.

Do środka auta dostaniemy się po trzech schodkach. Przestronne wnętrze koncepcyjnego Navigatora pomieści sześć osób w trzech rzędach, po dwie osoby w każdym. Wyprofilowane fotele mają zapewniać luksus godny klasy premium. Kabina jest wręcz napakowana udogodnieniami wszelkiej maści. Na pokładzie nie zabrakło więc wielkich dotykowych ekranów wbudowanych w zagłówki, nowoczesnego systemu multimedialnego, łączności WiFi czy porządnego zestawu audio firmy Revel. Bagażnik można określić mianem... szafy. Amerykanie wygospodarowali w środku miejsce na półki i przegródki.

Kierowcę wspomoże cała armia asystentów i systemu bezpieczeństwa. To m.in. kamera monitorująca otoczenie Lincolna (360 stopni), asystent parkowania, system wykrywania pieszych, system zapobiegania kolizjom czy system ostrzegający o nieświadomym opuszczeniu pasa ruchu.

Pod maską nowego Navigatora ma pracować fordowska V-szóstka EcoBoost o pojemności 3,5 litra. Przyjazna środowisku jednostka nie powinna mieć najmniejszych problemów z rozpędzaniem auta - EcoBoost generuje okrągłe 400 KM mocy.

Produkcyjnej wersji Navigatora możemy się spodziewać już w przyszłym roku.

Zobacz wideo
Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Ford Kuga | Amerykanie gotowi na podbój segmentu

INNE LINKI

Lincoln MKX i Matthew McConaughey

Ford zainwestuje w Lincolna ponad 5 miliardów $

Ford wchodzi w Allroad

Prototypy | Nadchodzi nowy Ford Ka

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.