Salon Detroit 2016 | Buick Avista Concept | Buick wraca do gry

Kolejne targi i kolejny przepiękny koncept Buicka. Tym razem Amerykanie przygotowali koncepcyjne coupe Avista. Czy doczekamy się w końcu produkcyjnej wersji?

Buick Cascada | "Polskie" cabrio w Stanach

Rok temu marka General Motors przywiozła do Detroit koncept o nazwie Avenir. Była to rasowa, luksusowa limuzyna. Teraz nadszedł czas na bardziej sportowy model - coupe Avista. To przepiękny projekt o dynamicznej sylwetce i odważnych, sportowych liniach. Za świetną prezencję konceptu odpowiada też wyjątkowy odcień niebieskiego, który w niektórych miejscach delikatnie wpada w fiolet. Lakier nazwano Dark Sapphire Jewel. Swoje robią także podwójny wydech, zgrabny tył z delikatnym spojlerem, nowy grill, ciekawie narysowane światła i 20-calowe felgi. Ze szczegółów technicznych ujawniono tylko, że rozstaw osi Avisty wynosi 2 811 mm, a coupe zostało stworzone na bazie Chevroleta Camaro.

Sercem Avisty ma być trzylitrowa, podwójnie doładowana "V-szóstka" o mocy 400 KM. Nie znamy jeszcze dokładnych danych silnika, ale Buick wspomina o systemie dezaktywacji cylindrów. Ujawniono też, że V6 współpracuje z ośmiobiegowym automatem. Niestety Buick nie pochwalił się osiągami pięknego coupe.

W futurystycznym wnętrzu znajdziemy miejsce dla czterech osób. Kabina utrzymana jest w jasnej kolorystyce (kolor skórzanej tapicerki to Mist Gray), z którą kontrastują delikatne niebieskie akcenty (Superior Blue). Do wykończenia detali wykorzystano aluminium oraz włókno węglowe. Na pokładzie nie mogło zabraknąć systemu multimedialnego IntelliLink, wyświetlacza typu head-up oraz dużego ekranu, który zajmuje ponad połowę deski rozdzielczej. Lewa strona wyświetlacza pełni rolę analogowych zegarów, a na drugiej możemy wyświetlić np. mapę nawigacji albo najważniejsze informacje o samochodzie. Również klasyczne przyciski i przełączniki zostały zastąpione dotykowym ekranem, który wkomponowano w konsolę środkową.

fot. Buick

Amerykanie nie zdecydowali się na razie choćby wspomnieć o planowanej dacie rynkowej premiery czy prezentacji produkcyjnej wersji konceptu. Buick Avista prezentuje się naprawdę świetnie, szkoda by było, gdyby zakończył swoją karierę na etapie prototypu.

ZOBACZ TAKŻE:

Buick Avenir Concept | Limuzyna, jakich mało

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.