Salon Genewa 2016 | Mercedes-AMG C 43 Coupe | 4,6 sekundy do setki

Mercedesa-AMG C 63 Coupe zobaczyliśmy we Frankfurcie. W Genewie oferta AMG poszerzy się o słabszy wariant C 43 Coupe

Mercedes przegonił Audi

Oficjalnie Mercedes-AMG C 43 Coupe zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie, ale Niemcy już zdecydowali się ujawnić kilkanaście zdjęć nowego modelu. Podrasowanego Mercedesa rozpoznamy po charakterystycznym "diamentowym" grillu, powiększonych wlotach powietrza, czarnych lusterkach, srebrnych matowych akcentach, spojlerze z tyłu, dyfuzorze oraz sportowym wydechu.

Za to we wnętrzu znajdziemy spłaszczoną sportową kierownicę i fotele, czerwone przeszycia na tapicerce, czerwone pasy bezpieczeństwa, aluminiowe elementy wykończenia i lekko przeprojektowane zegary.

Co pod maską? Podwójnie doładowana V-szóstka o pojemności 3 litrów, mocy 362 KM i 520 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka V6 współpracuje z 9-stopniowym automatem. Mercedes-AMG C 43 Coupe w sprincie do pierwszej setki potrzebuje 4,6 sekundy. Za sprawą elektronicznego kagańca prędkość maksymalna została ograniczona do zwyczajowych 250 km/h.

Oprócz mocnego silnika klasa C otrzymała także sportowe zawieszenie AMG Ride Control, wyczynowe hamulce oraz system AMG Dynamic Select, który pozwala wybrać jeden z kilku trybów jazdy (Comfort, Eco, Sport, Sport Plus i Individual).

ZOBACZ TAKŻE:

MERCEDES AMG C 63 COUPE | WIEMY JUŻ WSZYSTKO

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.