Mercedes Klasy E | Luksus ma na drugie Mercedes

To pierwsze oficjalne zdjęcia środka nowego Mercedesa Klasy E. Niemcy podsycają ciekawość przed premierą, która odbędzie się już na początku przyszłego roku

Mercedes klasy S | Szaleństwo tunera

Na razie nie wiemy, jak będzie wyglądała karoseria nowej E-Klasy, ale szpiegowskie zdjęcia pojawiające się co jakiś czas w sieci sugerują, że Mercedes nie odbiegł daleko od stylistyki znanej z flagowej limuzyny - Klasy S. Do obecnej generacji Klasy C przylgnęło już określenie "mniejsza eSka". Najwyraźniej to samo będzie można niebawem powiedzieć o Klasie E.

O ile wygląd zewnętrzny wciąż pozostaje tajemnicą, o tyle wnętrzu możemy przyjrzeć się z każdej strony. Trudno oprzeć się wrażeniu, że styliści Mercedesa jak nikt inny wiedzą, co znaczy luksus. Każdy element jest przemyślany i pasuje do pozostałych detali wnętrza. Z kabinami Mercedesów mogą równać się jedynie wnętrza Audi, choć tam atmosfera jest bardziej surowa. Mercedes poinformował, że w przypadku wersji z manualnymi skrzyniami biegów kokpit będzie nieco przeprojektowany. Musimy wierzyć na słowo, bo zdjęcia przedstawiają jedynie odmiany z automatyczną przekładnią.

>> Ile trzeba zapłacić za używaną E-Klasę?

Widoczne w galerii E-Klasy wyposażono w opcjonalne dwa wyświetlacze, każdy o przekątnej 12,3 cala i rozdzielczości 1920x720 pikseli. Podstawowe odmiany będą dysponowały 7- i 8,4-calowymi ekranami, które nie będą zlewały się w jedną całość. Umieszczone na multifunkcjonalnej kierownicy touchpady posłużą do obsługi wszystkich funkcji systemu rozrywki. Za ich pomocą będzie można m.in. wybrać jeden z 64 kolorów LED-owego podświetlenia wnętrza.

- Wraz z opracowaniem kokpitu nowej klasy E wykreowaliśmy nowe znaczenie pojęcia współczesnego luksusu. To inteligentne, praktyczne i przestronne wnętrze. Wpisuje się w filozofię Mercedesa, w której chodzi o tworzenie zmysłowej nieskazitelności połączonej z innowacyjną technologią, wysoką jakością oferującą wyjątkowe doświadczenie dla kierowcy i pasażera pierwszego rzędu. Klasa E to nie tylko nowy standard w segmencie samochodów premium. To także wyjątkowe miejsce, w którym można wygodnie pracować lub odpoczywać niczym w salonie - powiedział główny stylista wnętrza Hartmut Sinkwitz.

Oficjalna premiera nowego Mercedesa Klasy E odbędzie się na Salonie Samochodowym w Detroit w styczniu 2016 r.

ZOBACZ TAKŻE:

MERCEDES GLS | KRÓL SUV-ÓW

Mercedes GLSMercedes GLS fot. Mercedes

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.