Salon Genewa 2016 | Nissan Qashqai i X-Trail Premium Concept

Nissan postanowił uczcić świetną sprzedaż swoich crossoverów. Do życia powołano dwa "koncepty premium"

Juke RSand | Pustynna bestia

- Pozwoliliśmy naszym projektantom popuścić wodze kreatywności. Ostatecznie skupiliśmy się na dwóch pomysłach, które kontrastują ze sobą, a jednocześnie współdzielą pewne rozwiązania, ujawniając nowy, prestiżowy charakter naszych crossoverów - powiedział Shiro Nakamura, wiceprezes ds. projektowania i główny projektant w Nissanie.

Nissan Qashqai przyciąga wzrok matową czernią, z którą kontrastują miedziano-złote akcenty. Nowe elementy nadwozia zostały wykonane z włókna węglowego, a crossover stoi na fantazyjnych 20-calowych felgach. Zgodnie z nazwą konceptu, w środku kierowcę mają przywitać materiały najwyższej jakości. Poprzez wykorzystanie tapicerki ze skóry nappa, karbonu, satynowego czarnego chromu i nowoczesnych rozwiązań koncepcyjny Qashqai pragnie przeskoczyć do klasy premium.

W większym X-Trailu projektanci postawili na mieszankę dominującej bieli, czerni i złoto-miedzianych elementów. Polakierowanie tym ostatnim osłony podwozia ma podkreślać, że Nissan X-Trail nie boi się trudniejszych warunków i poradzi sobie poza asfaltem. W kabinie również postawiono na skórę, chrom i włókno węglowe. Nowe wykończenie wnętrza ma podkreślać luksusowy charakter konceptu.

- Jako pionier w tym segmencie Nissan będzie nadal przesuwać granice i poszukiwać kreatywnych rozwiązań w celu zaspokojenia zróżnicowanych potrzeb europejskich klientów spragnionych innowacyjnych pomysłów - podkreśla Mamoru Aoki, dyrektor działu projektowania.

Na więcej zdjęć musimy poczekać do marcowych targów w Genewie. Ciekawe, czy któreś z zaprezentowanych w konceptach rozwiązań trafi kiedyś na pokład produkcyjnych crossoverów.

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Qashqai | Prezentacja modelu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.