Nissan Kicks | Nadjeżdża nowy crossover!

Nissan szykuje się do premiery kolejnego crossovera. Tym razem będzie to Kicks, który wpisze się w lukę pomiędzy modelami Juke i Qashqai

Juke RSand | Pustynna bestia

Nissan Kicks będzie produkowany w brazylijskich zakładach marki Resende Industrial Complex. W fabryce już powstają dwa modele: Versa oraz March (Micra). Uruchomienie produkcji crossovera wiąże się z inwestycją 192 milionów dolarów i zatrudnieniem 600 nowych pracowników. Kicks to samochód dedykowany rynkowi południowoamerykańskiemu. Dlaczego więc się nim zajmujemy? Nissan już kilkukrotnie wspominał, że docelowo będzie to model globalny. Po sukcesie w Ameryce Łacińskiej (Nissan jest bardzo pewny siebie), Kicks ma rozpocząć podbój kolejnych zakątków Kuli Ziemskiej. Możliwe więc, że kiedyś Kicks pojawi się także w Europie.

Po raz pierwszy Kicksa w formie konceptu zobaczyliśmy na targach samochodowych w Sao Paulo w 2014 roku. Wracamy do niego dzisiaj za sprawą samego Nissana. Japończycy są już gotowi do rozpoczęcia produkcji - ruszyła specjalna strona internetowa (w Brazylii), a Nissan uraczył nas tajemniczym zdjęciem wersji produkcyjnej (tak, to oczywiście teaser). Wszystko wskazuje na to, że Kicks, który trafi do produkcji nie będzie się dużo różnił od konceptu z 2014 roku.

Używany Nissan Qashqai już od...

Przypomnijmy, Nissan Kicks ma być czymś pomiędzy Jukiem a Qashqaiem. Nowy crossover mierzy 1,8 m szerokości, 1,6 m wysokości, 2,62 m rozstawu osi oraz 4,30 m długości. Bracia mają odpowiednio 4,14 m i 4,39 m długości. Niestety, wciąż nie podano, jaka jednostka napędowa znajdzie się pod maską Kicksa. W spekulacjach najczęściej przewija się 1,8-litrowy benzyniak.

Na zdjęciach pokazujemy oczywiście koncepcyjnego Kicksa. Produkcja nowego modelu ma ruszyć pełną parą już w najbliższym czasie. Crossover trafi do pierwszych Brazylijczyków na początku drugiej połowy roku - Nissan chce zdążyć przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Rio, których jest jednym z ważniejszych sponsorów.

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Qashqai | Prezentacja modelu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.