Nissana Armada | Amerykański Patrol

Na kilka chwil przed oficjalną premierą pojawiły się w sieci pierwsze zdjęcia Nissana Armada. Ten wielki SUV zbudowany na nowej płycie podłogowej jest amerykańskim odpowiednikiem Nissana Patrola

Nowy Nissan Qashqai | Prezentacja modelu

Największy Nissan w gamie powstał na nowej płycie podłogowej, którą współdzieli nie tylko z Patrolem, ale także Infiniti QX80. Nie są to wszystkie wspólne elementy pomiędzy tymi modelami. Armada użyczy również wnętrze z tamtych modeli.

Pod maską zagości silnik V8 o pojemności 5,6 litra. Jego maksymalna moc to 400 KM, a do tego rozwija moment o wartości 560 Nm. Połączono go z siedmiostopniową skrzynią automatyczną, która przekazuje napęd na wszystkie koła. Potężna jednostka pozwoli na uciąg nawet do 3,8 tony za samochodem.

Nissan Armada pojawi się w amerykańskich salonach w połowie roku. Niewykluczone, że auto będzie dostępne również w wersji przygotowanej prze Nismo, podobnie jak model Patrol. Specjalny wariant ma nie tylko bardziej sportowy wygląd, ale dysponuje maksymalną mocą wyższą o 28 KM.

Ceny Nissana Armada w Stanach Zjednoczonych startują od 150 tys . zł. Za topową wersję klienci zapłacą trochę ponad 200 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Juke Nismo RS | Test | Miejski chuligan

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.