Nissan Qashqai | Świetna sprzedaż

Nissan Qashaqai to jeden z ulubionych SUV-ów Europejczyków. Potwierdzają to świetne wyniki sprzedaży drugiej generacji modelu. Nissan świętuje właśnie wyprodukowanie Qashqaia numer 500 000

Nissan Pulsar | Ceny w Polsce

Nissan Qashqai debiutował w 2007 roku i był jednym z pionierów zupełnie nowego w Europie segmentu, tzw. crossoverów. Pierwsza generacja trafiła do ponad dwóch milionów kierowców. Aby sprostać coraz większej ilości konkurentów, Japończycy w 2014 roku postanowili odświeżyć swojego bestsellera i wprowadzili na rynek drugą generację. Jak się okazuje, ta również bije rekordy popularności.

Nissan Qashqai na rynku wtórnym

Nissan Qashqai II potrzebował zaledwie 21 miesięcy, by dobić do półmilionowego egzemplarza. Nissan pochwalił się właśnie, że ich angielskie zakłady w Sunderlandzie opuścił czerwony Qashqai o numerze 500 000.

Nissan Qashqai odnosi coraz większe sukcesy. Pół miliona aut w zaledwie 21 miesięcy to niesamowity wynik i dowód, że Qashqai idealnie trafił w gusta klientów. Razem z przełomową pierwszą generacją, po europejskich drogach jeździ już ponad 2,5 miliona Qashqaiów, co tylko potwierdza, że Nissan jest niekwestionowanym liderem w segmencie crossoverów. - z dumą mówi szef europejskiego oddziału Nissana, Paul Willcox.

W dobie niesłabnącej popularności wszelkiej maści SUV-ów i crossoverów, możemy się spodziewać, że Qashqai będzie tylko polepszał swoje świetne wyniki sprzedaży. Zwłaszcza, że Nissan przymierza się do otworzenia produkcji w drugiej fabryce, tym razem w Petersburgu i mocniejszym wejściu na rynki Europy Wschodniej. Jak podaje Nissan, aktualnie zdecydowana większość Qashqaiów trafia do Europy Zachodniej, głównie do Francji, Włoch i Hiszpanii. Nad Wisłą Nissan Qashqai także jest jednym z liderów segmentu.

ZOBACZ TAKŻE:

NISSAN QASHQAI II | PREZENTACJA MODELU

Nissan QashqaiNissan Qashqai fot. Nissan

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.