Salon Genewa 2016 | Renault szykuje dwie premiery

Ostatnie miesiące obfitują w premiery Renault - Talisman, Megane. Co zobaczymy w Genewie? Prawie na pewno nowego Scenica

Renault R.S. 01 w policyjnym mundurze

Renault intensywnie odświeża swoją gamę modelową - wystarczy tu wspomnieć ostatnie ruchy producenta: Espace, Twingo, Talisman czy Megane. Jednym z ostatnich modeli francuskiego producenta, który wciąż tkwi w zamierzchłej przeszłości jest Scenic. Popularny minivan aż krzyczy o nową generację. Nic dziwnego, ta aktualna debiutowała w 2009 roku, a w 2013 Scenicowi zafundowano facelifting.

Nowego Scenica zobaczymy już w Genewie

Przynajmniej to sugerują źródła bliskie marki. Renault nie wydało jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu, ale odświeżenie Scenica wydaje się więcej niż prawdopodobne. Co już wiemy o nowym minivanie? Scenic ma pełnymi garściami czerpać z Renault Espace. Możemy się więc spodziewać modnej, nowoczesnej stylistyki i tego, że Scenic, podobnie jak większy brat, będzie łączył cechy minivana i crossovera. Taka decyzja nie może dziwić - klienci wprost oszaleli na punkcie wszelkiej maści SUV-ów i crossoverów.

Technicznie Scenic będzie bazował na nowym Renault Megane. Od hatchbacka pożyczy nie tylko uniwersalną płytę podłogową, ale także jednostki napędowe. W pierwszych przeciekach mowa jest o silnikach: 1.5 dCi, 1.6 dCi, 1.2 TCe oraz 1.6 TCe.

Na konkrety czekamy do marca.

Dwie premiery. Co oprócz Scenica?

W temacie drugiej szwajcarskiej premiery Renault mamy znacznie mniej pewnych informacji. W spekulacjach najczęściej przewija się kombi Megane , czyli Grandtour. Oprócz kombi mówi się też, że Renault może się zdecydować na mniej europejskie auto na bazie Megane, czyli sedana, który bezpośrednio zastąpi model Fluence. Trzecie auto, które pojawia się coraz częściej, to Renault Grand Captur.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Talisman | Prezentacja Modelu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.