Renault z rekordem sprzedaży w 2015 roku

Renault od trzech lat konsekwentnie zwiększa sprzedaż swoich samochodów. W 2015 padł kolejny rekord

Nowe Renault Megane

Grupa Renault sprzedała w 2015 roku 2 801 592 samochody, co jest wynikiem lepszym o 3,3 proc. w porównaniu z rokiem 2014. Koncern notuje wzrosty sprzedaży już trzeci raz z rzędu.

Zdecydowanie najważniejszym rynkiem zbytu dla samochodów Renault i Dacii jest Europa. Sprzedano tu 1 613 499 pojazdów, co oznacza wzrost o 10,2 proc. Renault dzierży w swoich rękach 10,1 proc. europejskiego rynku, a także jest liderem w segmencie samochodów elektrycznych i - po raz osiemnasty z rzędu - liderem rynku samochodów dostawczych. Renault z dumą podkreśla, że w skali globalnej jest francuską marką nr 1. A jak wygląda udział koncernu w światowej motoryzacji? Renault szacuje go na 3,2 proc.

Już w poprzednich podsumowaniach sprzedaży w roku 2015 zwracaliśmy uwagę na to, że branża motoryzacyjna cierpi na spowolnieniu gospodarczym w Rosji i Ameryce Łacińskiej (przede wszystkim w Brazylii). Renault odnotowało tam spadki, ale zostały one zbilansowane przez mocniejsze wejście na rynki Afryki, Bliskiego Wschodu oraz Indii.

- Rok 2015 to kolejny rok, w którym wzrasta sprzedaż aut Grupy Renault. Bijemy kolejny rekord. Pomimo zróżnicowanej sytuacji gospodarczej w poszczególnych regionach odnotowujemy stały wzrost, który potwierdza słuszność przyjętej wiele lat temu strategii dywersyfikacji geograficznej - podkreśla Thierry Koskas, dyrektor handlowy grupy.

Bardzo prawdopodobne, że za rok pojawi się informacja o kolejnych rekordach francuskiego koncernu. Renault sukcesywnie odświeża swoją gamę modelową, a w 2016 roku nadejdzie era nowego Megane oraz Talismana. Oba auta prezentują się naprawdę dobrze, a Francuzi nie przesadzili ze zbyt wygórowaną ceną. Zwłaszcza Megane, wycenione w Polsce na 59 900 złotych , może jeszcze bardziej umocnić pozycję Renault na Starym Kontynencie.

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Talisman | Prezentacja Modelu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.