Alfa Romeo Giulia | Opóźnienia przez testy zderzeniowe?

Dlaczego Alfa Romeo Giulii wciąż nie ma na drogach? Wiele wskazuje na to, że głównym powodem są oblane wewnętrzne testy zderzeniowe

Tak brzmi Alfa Romeo Giulia

Przypomnijmy, przepiękna Alfa Romeo Giulia miała pojawić się w Europie już pod koniec 2015 roku. Jednak nagle Giulia została przesunięta o parę miesięcy, a "końcówka roku 2015" zamieniła się w "połowę 2016". W listopadzie ubiegłego roku, kiedy dotarły do nas te smutne wieści, pisaliśmy, że głównym powodem opóźnienia jest niepewna sytuacja w Chinach. Państwo Środka miało być jednym z najważniejszych rynków zbytu dla Giulii - spowolnienie chińskiej gospodarki zmusiło Alfę do przemyślenia swoich planów. Marka chciała już w 2018 roku sprzedawać 400 000 samochodów rocznie.

Teraz serwis Automotive News rzuca na sprawę zupełnie inne światło. To nie kryzys w Chinach jest głównym winowajcą, a problemy samej Giulii z bezpieczeństwem. Automotive News dotarło do dostawców koncernu Fiat Chrysler Automobiles, którzy stwierdzili, że nowa Alfa nie zdała wewnętrznych testów zderzeniowych i właśnie z tego powodu przesunięto premierę o 6 miesięcy. Co może cieszyć, zarząd FCA podszedł do sprawy bardzo poważnie i nakazał gruntowne przeprojektowanie całej konstrukcji sedana. Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów przede wszystkim.

Nie wiemy, jak te problemy wpłyną na inne modele marki. Ambitne plany zakładały, że w 2020 roku oprócz Giulii w salonach Włochów pojawi się jeszcze 7 nowych modeli. Możemy się spodziewać, że one również zostaną przesunięte "na później".

Źródło: Automotive News

Stanowisko FCA

Fiat Chrysler Automobiles nie mogło oczywiście pozostawić takich informacji bez komentarza. Niskie oceny w testach bezpieczeństwa to z pewnością bardzo słaba promocja modelu, który ma rzucić rękawicę Audi, BMW i Mercedesowi. W rozmowie z Road and Track przedstawiciel FCA zaprzeczył doniesieniom Automotive News . Określił je mianem nieprecyzyjnych, pozbawionych szczegółów, niepopartych dowodami i mijających się z prawdą. Zapowiedział też, że produkcja Alfy Romeo Giulia w topowej wersji QV ruszy już na początku drugiego kwartału tego roku. Słabsze wersje pojawią się chwilę później. Przedstawiciel FCA uspakajał i dementował doniesienia prasy, ale nie wyjaśnił, jaki jest dokładnie powód aż półrocznego opóźnienia.

Źródło: Road and Track

Zobacz także:

Alfa Romeo Giulia | Wyciekła lista silników

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.