Nowe Muzeum Historii Alfy Romeo | Warto odwiedzić

Po kilkuletniej przerwie Muzeum Historii Alfy Romeo ponownie jest otwarte dla zwiedzających. Pachnący nowością obiekt to miejsce obowiązkowe dla fanów Alfy, ale powinien je odwiedzić także każdy miłośnik motoryzacji

Historia | Alfa Romeo w ETCC

W muzeum znajdują się najważniejsze egzemplarze z historycznej kolekcji Alfy Romeo, tworzonej od początków lat sześćdziesiątych XX wieku. Zostało otwarte w 1976 roku i można je było zwiedzać po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji. Po zakończeniu produkcji w Arese i utratą kierowniczej funkcji centrum, w 2009 roku muzeum zostało zamknięte. Teraz ta miejscowość pod Mediolanem ponownie m stanowić centralny punkt, tym razem dla wielkiego powrotu włoskiej marki.

Do dyspozycji gości oddano: księgarnię, kawiarnię, centrum dokumentacji, tor do jazd próbnych, pomieszczenia, w których odbywają się różne wydarzenia i salon pokazowy samochodów. To idealne połączenie pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

Znajdź używaną Alfę Romeo - sprawdź ogłoszenia

W sumie na własne oczy można podziwiać 69 samochodów marki, od pierwszego modelu A.L.F.A., 24 HP po legendarnych zwycięzców rajdu Mille Miglia (np. 6C 1750 Gran Sport); od 8C z lekkimi nadwoziami Touring po "Alfettę" 159, która wygrała Mistrzostwa Świata Formuły 1 w 1951 roku; od Giulietty, kultowego samochodu lat 50. po model 33 TT 12.

Kwintesencja marki została ujęta w trzech elementach (każdy znajduje się na oddzielnym piętrze): - "Oś czasu", odzwierciedla ciągłość produkcji, - "Piękno", łączy styl i design, - "Prędkość", historia sukcesów marki w sportach motorowych.

Nowy obiekt hucznie otwarto 24 czerwca przy okazji światowej premiery Alfy Romeo Giulia. Dla publiczności muzeum jest czynne od 30 czerwca. Można je zwiedzać codziennie, z wyjątkiem wtorku, od godz. 10.00 do 18.00, a w czwartek do 22.00.

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo Giulia | Włoska nowość oficjalnie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.