DeLorean DMC-12 powróci już w przyszłym roku

Dobre wieści dla wszystkich miłośników DeLoreana DMC-12 - już w przyszłym roku ruszy małoseryjna produkcja tego kultowego modelu

Latająca deskorolka Lexusa

DeLorean DMC-12 zasłynął głównie rolą w filmie "Powrót do przyszłości". Futurystycznie wyglądający samochód powróci już w 2016 roku za sprawą amerykańskiej firmy z Humble, w Teksasie. Dotąd Amerykanie specjalizowali się w naprawianiu, restaurowaniu i budowie DeLoreanów DMC-12 z istniejących podzespołów. Teraz dzięki zmianom w amerykańskim prawie, DeLorean Motor Company będzie mogło rozpocząć produkcję nowych egzemplarzy DMC-12. Firma odważnie zapowiada, że pierwsze repliki trafią do klientów już w 2016 roku . Początkowo będzie powstawał tylko jeden DeLorean miesięcznie, ale Amerykanie bardzo szybko chcą dobić do 4 sztuk na miesiąc. Prawo w USA zezwala na małoseryjną produkcję replik w wysokości 325 aut rocznie. Możemy się więc spodziewać, że jeżeli nowy DeLorean DMC-12 odniesie sukces, jego produkcja znacznie podskoczy.

Wciąż nie wiemy zbyt dużo o projekcie DeLorean Motor Company. Przykładowo, nie wiadomo, jaka jednostka napędowa pojawi się na pokładzie repliki. W oryginalnym DMC-12 pracował 2,8-litrowy silnik V6 o mocy 130 koni (opracowany przez Renault, Peugeota i Volvo), połączony z 5-biegową skrzynią manualną lub 3-biegowym automatem. Wiceszef firmy James Espey w rozmowie z Automobile mag potwierdził, że jeszcze nie zdecydowano się na żaden silnik. Na razie najbliżsi są postawienia na V-szóstkę, tak samo jak w oryginale. Faworytami są konstrukcje GM albo Forda. Dobra wiadomość, teksańska firma celuje w moc około 350-400 KM .

Amerykanie pokusili się nawet o podanie przybliżonej ceny repliki. Ta miałaby wynosić "nie więcej niż 100 tysięcy dolarów". Przy dzisiejszym, bardzo niekorzystnym kursie dolara da to kwotę około 400 tysięcy złotych .

fot. DeLorean

Uzbrajamy się więc w cierpliwość i czekamy na pierwsze szczegóły. Będziemy trzymać rękę na pulsie i, jak tylko z Teksasu napłyną jakieś wieści, poinformujemy Was o tym.

ZOBACZ TAKŻE:

DeLorean DMC-12 | Ciekawostki o kultowym modelu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.