Ford Focus | W dwóch mocny kolorach [Aktualizacja]

Limitowany Ford Focus Red & Black Edition debiutował podczas Essen Motor Show, największych europejskich imprez dla miłośników tuningu i motorsportu, pod nazwą Focus Sport. Teraz dowiedzieliśmy się trochę więcej

Dziewczyna i samochód | Agata i Ford Fiesta Black Edition

Po bojowej nazwie, Ford Focus Sport, można oczekiwać kolejnego, obok ST i RS, rasowego hot-hatcha w rodzinie, ale tak nie jest. Zaprezentowany w Essen Focus to po prostu dwa nowe malowania i lekki pakiet stylistyczny dla zwykłego Focusa. Czarnego albo czerwonego Forda można zamówić z benzynowym, 1,5-litrowym EcoBoostem o mocy 150 lub 182 KM i dwulitrowym silnikiem wysokoprężnym TDCi o mocy 150 KM. Jeżeli interesują Was słabsze jednostki, to Focus Red & Black Edition będzie dostępny także z EcoBoostem 1.0 (125 KM) i Dieslem 1.5 o mocy 120 KM.

Gwoździem programu są oczywiście dwa nowe kolory lakieru: czerwony Race Red oraz czarny Panther Black. Ford wcześniej wykorzystał identyczne malowania (czarne z czerwonymi motywami albo czerwone z czarnymi) w dwóch edycjach Fiesty, Black i Red Edition. Agresywniejszą, bardziej sportową stylistykę dopełniają 18-calowe czarne alufelgi. Kontrastującą ze sobą czerń i czerwień znajdziemy także we wnętrzu Forda. Rzucające się w oczy czerwone przeszycia pojawiły się na kierownicy, skrzyni biegów, hamulcu ręcznym i fotelach. Jak na edycję specjalną ze sportowymi aspiracjami przystało, nie mogło oczywiście zabraknąć aluminiowych nakładek na pedały.

Używany Ford Focus - sprawdź ogłoszenia

Nie znamy polskich cen czarno-czerwonych Focusów. Jeszcze w Essen, Ford podał, że "Ford Focus Sport" z 1,5-litrowym, turbodoładowanym benzyniakiem (150 KM) będzie kosztował 24 960 euro, czyli około 106 tysięcy złotych. Black & Red Edition pojawią się najpierw w niemieckich salonach. Istnieje możliwość, że w ściśle limitowanej serii auto pojawi się w Polsce.

KONKLUZJA AUTORA:

Focusy w nowych, czarno-czerwonych i czerwono-czarnych, barwach prezentują się naprawdę dobrze. Jeżeli Ford nie przesadzi z ceną, to na pewno znajdzie się niejeden kierowca, który zdecyduje się na dopłacenie do pakietu stylistycznego Red & Black Edition. Drugiego takiego kompaktu ze świecą szukać.

ZOBACZ TAKŻE:

FORD FOCUS RS | PRAWDZIWA BESTIA

2016 Ford Focus RS2016 Ford Focus RS Ford Focus RS | Narodziny legendy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.