Fenyr SuperSport | Veyron ma się czego obawiać? [Aktualizacja]

Firma W Motors ujawniła kolejne szczegóły swojego nowego supersamochodu. Fenyr SuperSport ma rzucić rękawicę Bugatti Veyronowi i Venomi GT. Czy mamy do czynienia z realnym supersamochodem, czy kolejnym papierowym gigantem?

Następca Ferrari LaFerrari pokona barierę 500 km/h

W Motors możemy kojarzyć z pierwszym arabskim supersamochodem o nazwie Lykan Hypersport. Prototyp Lykana zaprezentowano po raz pierwszy w Katarze na początku 2013 roku. Auto było napędzane centralnie umieszczonym, podwójnie turbodoładowanym silnikiem (pojemność 3,7 litra), który oddawał do dyspozycji kierowcy moc 760 KM oraz okrągłe 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Firma z Emiratów zapewniała, że osiągi Lykana będą iście kosmiczne - 2,8 sekundy do setki i 395 km/h prędkości maksymalnej.

Lykan SuperSport ewoluował właśnie w Fenyra SuperSport, który ma być pod każdym względem lepszy od poprzednika.

Używane Porsche w Polsce? Już od...

W Motors zapowiada, że auto bez najmniejszego problemu przekroczy barierę 400 km/h, a pierwsza "setka" będzie kwestią niecałych 2,7 sekundy. Tak oszałamiające osiągi Fenyr zawdzięcza dwóm rzeczom. Po pierwsze całe nadwozie zostało zbudowane w całości z włókna węglowego, a więc jest bardzo lekkie. Druga sprawa to oczywiście potężna jednostka napędowa. wiemy, że Arabowie wsadzili na pokład Fenyra 4-litrowy, sześciocylindrowy silnik, który przygotowała dla nich firma Ruf Automobiles, spece od tuningu Porsche.

Co ciekawe, nie poznaliśmy dokładnej mocy silnika. W Motors podało tylko informację: "od 900 KM i 1 200 Nm", a to wskazuje, że Fenyr będzie dostępnych w kilku wariantach mocowych, a 900 KM to wersja podstawowa. Wpisywałoby się to w poprzednie zapowiedzi producenta z Emiratów, w których mówiono o przekroczeniu magicznej bariery 1000 KM.

W Motors planuje wyprodukować 25 Fenyrów. Nie ujawniono jeszcze ceny, ale poprzednik, Lykan kosztował obłędne 3,4 miliona dolarów. A skoro Fenyr SuperSport ma być pod każdym względem lepszy, to możemy się spodziewać kwoty wyższej od poprzednich 13,45 miliona złotych...

AKTUALIZACJA

Jakby na przekór wszystkim, którzy nie wierzą w podawane przez Arabów osiągi, W Motors zapewniło, że współpracuje nie tylko z Ruf Automobiles, ale także z innymi "wiodącymi firmami z branży motoryzacyjnej". Ujawniono, że wyżyłowany silnik będzie współpracował ze sportową,  siedmiobiegową, dwusprzegłową skrzynią biegów o bardzo krótkim czasie zmiany biegów.

W Motors zaprezentowało także pierwszy film z Fenyrem SuperSport w roli głównej:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

LYKAN SUPERSPORT | SUPERSAMOCHÓD Z EMIRATÓW

W Motors Lykan HypersportW Motors Lykan Hypersport Fot. W Motors

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.