Mercedes-AMG szykuje supersamochód z silnikiem V12?

Przedstawiciele Mercedesa w rozmowie z serwisem Autoblog wyjawili, że planują stworzyć zupełnie nowy model sportowego samochodu. Nie podali żadnych szczegółów, ale to wystarczyło do rozpętania małej burzy

Mercedes-AMG GT | Ceny w Polsce

Tak naprawdę Mercedes-AMG potwierdził tylko, że prace nad zupełnie nowym, sportowym samochodem idą już pełną parą. Ma to być auto z półki wyżej niż AMG GT. Najprawdopodobniej z silnikiem V12 pod maską.

Co więcej, wedle zapowiedzi Mercedesa możemy spodziewać się, że nowy model będzie "Mercedesem ze zdecydowanie najlepszymi osiągami w historii marki". No i ruszyła cała lawina spekulacji...

Modelem AMG GT Mercedes rzucił bezpośrednie wyzwanie Porsche i kultowej 911-stce. Teraz Niemcy zdają się szykować na najwyższą motoryzacyjną półkę. Czy doczekamy się rasowego supersamochodu ze Stuttgartu? Zobaczymy. Wielu już spekuluje, że Mercedes może zdecydować się na połączenie "V-dwunastki" z motorem elektrycznym i dołączenie do wyścigu superhybryd.

Mercedes za rozsądne pieniądze - sprawdź oferty

Czas pokaże, co oznacza model "wyższy od AMG GT" i o "najlepszych osiągach w historii Mercedesa". Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i zdrowy rozsądek, by nie popaść w paranoję, czytając kolejne plotki i domysły.

ZOBACZ TAKŻE:

MERCEDES IAA | NIESAMOWITA AERODYNAMIKA

Mercedes-Benz Concept IAAMercedes-Benz Concept IAA fot. Mercedes

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.