SEMA 2015 | Challenger AWD i inne

Podczas tuningowych targów SEMA 2015 w Las Vegas firma Mopar zaprezentuje trzy różne, podrasowane Dodge'e. Największe zainteresowanie budzi Challenger z napędem na wszystkie cztery koła

Najlepszy sportowy samochód z USA

Mopar przyszykował z okazji SEMA 2015 trzy projekty: Dodge Challenger GT AWD, Dodge Charger Deep Stage 3 oraz Dodge Dart GLH.

W Challengerze gwoździem programu jest oczywiście napęd na wszystkie cztery koła. Jak określa to Mopar, to koncept "muscle cara, który sprawdzi się w każdych warunkach". Oprócz nowego napędu, Challenger doczekał się też szeregu mniejszych bądź większych zmian: nowy body kit jest szerszy, auto obniżono, dopracowano aerodynamicznie, poprawiono prowadzenie i wyposażono w większe hamulce. Przy tworzeniu Challengera AWD, najważniejsze elementy zaczerpnięto z policyjnego Chargera (napęd 4x4) i Chryslera 300 (8-biegowy automat).

Używany Dodge w Polsce - sprawdź oferty

Pod maskę Challengera trafił silnik podrasowany najnowszym pakietem Scat Pack 3 - sterydowy zastrzyk to 75 KM mocy i 60 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Scat Pack 3 zaaplikowano także Dodge'owi Chargerowi Deep Stage 3. Oprócz większej mocy, Charger zmienił się wizualnie. Jak przystało na targi tuningowe, stał się groźniejszy. Mopar chwali się przede wszystkim klasycznymi felgami, które nawiązują do starszych samochodów.

Do historii odwołują się również trzy literki GLH z nazwy koncepcyjnego Dodge'a Darta - to hołd dla samochodów z lat 80. Czarny Dodge Moparu to agresywniejsza, bardziej sportowa wersja spokojnego z natury, nowego Darta. Niestety nie wiadomo, czy pod maską znalazł się nowy silnik, czy Mopar zdecydował się na wzmocnienie standardowych jednostek Darta - wiadomo tylko, że auto ma być wyraźnie szybsze. W oczy rzuca się mocno zmodyfikowany przód i groźny wydech z tyłu. Agresywny pakiet stylistyczny będą mogli zamówić również obecni właściciele Dodge'a.

Fiat Chrysler Automobiles opublikowało film, na którym przedstawiciel Moparu opowiada o nowych projektach:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Dodge Challenger SRT Hellcat | Osiągi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.