Dodge Charger Hellcat HPE800 | Ponad 800 KM

Hennessey stwierdziło, że 707-konna bestia V8 w Hellcatach to wciąż za spokojna jednostka. Amerykanie zaprezentowali Dodge'a Chargera z silnikiem o mocy powyżej 800 KM!

Najlepszy sportowy samochód z USA

Aby odpocząć od spektakularnych projektów pokroju Venoma GT i Venoma F5, słynny amerykański tuner Hennessey Performance Engineering postanowił wziąć się za Dodge'a Chargera Hellcat.

Podczas premiery w 2014 roku Dodge Charger SRT Hellcat został okrzyknięty przez twórców "najsilniejszym czterodrzwiowym muscle carem na świecie". Nic dziwnego. 6,2-litrowa "V-ósemka" HEMI generuje moc 707 KM i 881 Nm momentu. Hellcaty, zarówno Charger, jak i Challenger, zrobiły w ostatnich miesiącach spore zamieszanie wokół siebie. Dodge musiał nawet podjąć decyzję o podwojeniu produkcji ... Jednak inżynierowie Hennessey stwierdzili "MAŁO!" i postanowili pokazać wszystkim, jak powinien wyglądać rasowy muscle car.

Moc podkręconego silnika V8 wzrosła do 805 KM... Na szczęście Hennessey nie przesadziło z agresywnym body kitem. Tak naprawdę stuningowany Charger nie różni się zbyt mocno od "zwykłego", produkcyjnego Hellcata. W oczy rzuca się czarny lakier i kilka plakietek "Hennessey" i "HPE800", które zdradzają z jakim potworem mamy do czynienia.

ZOBACZ TAKŻE:

Dodge Challenger SRT Hellcat | Osiągi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.