Dodge Ram | Nowy SUV na rynku?

Moda na SUV-y nie słabnie. Bardzo możliwe, że lada chwila na rynku pojawi się nowy-stary gracz. Czy Dodge Ram doczeka się wersji SUV?

Hennessey VelociRaptor 600

Jak informuje serwis Automotive News, doniesienia o SUV-ie na bazie Dodge'a Rama pochodzą od samego szefa wszystkich szefów w koncernie Fiat Chrysler Automobiles, Sergio Marchionne. CEO koncernu zauważył, że segment dużych, dobrze wyposażonych SUV-ów przynosi bardzo duże zyski. Pomysłem na wykrojenie przez FCA kawałka tego kuszącego tortu miałby być właśnie SUV Dodge Ram. Marchionne zaznaczył, że na razie auto znajduje się w planach, w ogóle nie wiadomo, czy marka zdecyduje się na wprowadzenie go do produkcji i nie może zdradzić żadnych szczegółów.

Wiemy tylko, że Dodge Ram na pewno nie będzie konkurował z koncernowym bratem Jeepem Grand Wagoneer. Dodge Ram miałby być luksusową propozycją z najwyższej półki - czymś w stylu amerykańskiego Range Rovera.

Używany Dodge Ram - sprawdź ogłoszenia

Na amerykańskim rynku Dodge Ram Suv musiałby się zmierzyć z Chevroletem Suburban, GMC Yukon XL czy Fordem Expedition. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie decyzja o ewentualnym wprowadzeniu do produkcji nowej wersji Rama ma zapaść. Wydaje się, że FCA może ogłosić swoje plany już na początku roku 2016 - taki orientacyjny termin podał Marchionne.

ZOBACZ TAKŻE:

RAM REBEL 1500 | GROŹNY PICKUP

Ram Rebel 1500Ram Rebel 1500 fot. Dodge

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.