Salon Frankfurt 2015 | Ford Ranger | Pickup po liftingu

Pickupy to samochody wręcz uwielbiane w Stanach Zjednoczonych i Australii. Ford postanowił zaszczepić trochę tej miłości nam, Europejczykom, i do Frankfurtu przywiezie zmodernizowanego Forda Rangera

Salon Genewa 2015 | Ford Focus RS | Znów na cztery

Nowy Ford Ranger wreszcie trafi do Europy. Po raz pierwszy zobaczymy go już we Frankfurcie, a pod koniec roku pickupy powinny zacząć trafiać do pierwszych klientów. Na zdjęciach widzimy Rangera w swoim najlepszym garniturze. To topowa wersja Wildtrak w zupełnie nowym, pomarańczowym kolorze o nazwie Pride Orange. Kolejne detale to: ciemniejszy grill, ciemnoszare akcenty, jak lusterka i klamki, 18-calowe felgi, pomarańczowe wygodne fotele, obowiązkowe plakietki "Wildtrak" i wyposażenie z najwyższej półki.

Do Europy trafia Ford Ranger po gruntownym faceliftingu, jaki Ford zafundował mu na początku tego roku. Największe zmiany zaszły z przodu pickupa - Ranger otrzymał nowy pas przedni, osłonę chłodnicy, reflektory, maskę i błotniki. Wnętrze również przeszło poważne zmiany. Amerykanie chwalą się, że zostało zaprojektowane praktycznie od nowa. Jest nowocześnie, wygodnie i wszystko zostało rozplanowane z głową. Każdy powinien się w środku odnaleźć i nie mieć najmniejszych problemów z obsługą auta.

Ford Ranger w europejskich salonach pojawi się z trzema silnikami Diesla - to jednostki Duratorq TDCi 2.2 (130 KM i 320 Nm), 2.2 (160  KM i 385 Nm) oraz 3.2 (200 KM i 470 Nm). Silniki mogą współpracować z sześciobiegową skrzynią ręczną albo automatem o tej samej liczbie przełożeń. Moc może trafiać na tylną oś albo na wszystkie cztery koła.

Będąc przy silnikach, nie można pominąć spalania. Przy cenach za paliwo na stacjach w Europie, to jeden z ważniejszych czynników, który wpływa na decyzję klientów. Ford zapewnia, że Diesle wykorzystane w nowym Rangerze będą się cechować bardzo małym apetytem na olej napędowy. Amerykanie wspominają o 6,5 litra ropy na 100 km.

ZOBACZ TAKŻE:

FORD F-150 LIMITED | LUKSUS ZZA OCEANU

2016 Ford F-150 Limited2016 Ford F-150 Limited fot. Ford

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.