Ford F-150 Raptor 2017 | Testy w trudnych warunkach

Pickup Ford F-150 to ulubiony samochód Amerykanów. Z kolei jego ekstremalna wersja Raptor to jedna z ciekawszych wariacji na temat tego auta. Ford właśnie pochwalił się filmem, na którym widzimy możliwości nowego Raptora

Nowy Chevrolet Camaro | Mustang ma się czego obawiać

Nowa generacja Forda F-150 została po raz pierwszy zaprezentowany w 2014 roku w Detroit (jako model 2015). Teraz Ford przymierza się do kolejnej wielkiej premiery. W przyszłym roku na drogach powinien pojawić się ekstremalny pick-up o przydomku Raptor.

Z najważniejszych rzeczy poznaliśmy już silnik, który będzie pracował pod maską off-roadowej bestii. Niestety nawet Amerykanów dopadł downsizing. W poprzedniej generacji zdecydowano się na 6,2-litrową jednostkę V8 o mocy 411 KM. Teraz Raptor zostanie wyposażony w o wiele mniejszy silnik 3.5 twin turbo EcoBoost V6. Jednak inżynierowie Forda zapewniają, że nowy Raptor (rocznik modelowy 2017) będzie wyraźnie mocniejszy od poprzednika.

Ford postanowił pochwalić się kolejnymi trudnymi testami, jakim poddano prototypowego Raptora. Niedawno kazano mu się uporać z piaskami pustyni (zdjęcia w galerii), a teraz przetestowano jego możliwości w grząskich leśnych warunkach.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

FORD F-150 LIMITED | LUKSUS PO AMERYKAŃSKU

2016 Ford F-150 Limited2016 Ford F-150 Limited fot. Ford

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.