Salon Frankfurt 2015 | Opel Vivaro Surf Concept | Dla aktywnych

Opel pochwalił się bardzo ciekawym konceptem na bazie osobowego Vivaro. To projekt skierowany do wszystkich, którzy lubią poszaleć podczas wakacji

Opel Astra OPC | Test | Nie samym GTI człowiek żyje

Opel zaprezentuje nowy koncept na salonie samochodowym we Frankfurcie. Jak mówią sami twórcy to "elegancki samochodów pasażerski, idealny dla wszystkich, którzy lubią sport". Nic więc dziwnego, że koncepcyjny Vivaro otrzymał nazwę "Surf", a na zdjęciach promocyjnych prezentowany jest nad morzem z dwiema deskami surfingowymi na dachu. To auto dla miłośników aktywnego wypoczynku, zmieści się w nim 6 osób.

Praktyczny Opel Vivaro już od...

Bagażnik wyłożony jest specjalnym materiałem, który "nie boi się" wody - można w nim przewozić brudne albo mokre ubrania i sprzęt. Oprócz przystosowania do przewożenia desek czy rowerów, Vivaro Surf Concept oferuje najlepsze wyposażenie. Wystarczy tu wymienić: dwustrefową klimatyzację, ekran dotykowy, wbudowaną nawigację, łączność Wi-Fi, stylowe wykończenie wnętrza oraz całą armię systemów wspomagających kierowcę.

Wykorzystany w koncepcie silnik to turbodiesel 1.6 BiTurbo CDTi o mocy 140 KM i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Vivaro powinien się zadowolić 6 litrami oleju napędowego na 100 km. Opel pochwalił się też prędkością maksymalną, która wynosi 180 km/h. To raczej ciekawostka, ponieważ trudno sobie wyobrażać, by ktoś planował rozpędzanie zapakowanego sprzętem vana do granic możliwości. Co ciekawe, zawieszenie Vivaro Surf (pneumatyczne) może zostać obniżone za sprawą jednego przycisku o 7 cm, aby wysoki van ze sprzętem na dachu nie miał problemów z wjechaniem np. na parking.

Na razie Vivaro Surf Concept to tylko model studyjny. Jednak Opel zaznacza, że auto może wejść do limitowanej produkcji jako wersja specjalna. Chcielibyście zobaczyć Vivaro Surf na drogach?

ZOBACZ TAKŻE:

FIAT DUCATO 4X4 | KAMPER DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Fiat Ducato 4x4 ExpeditionFiat Ducato 4x4 Expedition fot. Fiat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.