Opel Vivaro, Movano i Combo | Nowości na rok 2016

Opel przyszykował garść nowości dla swoich osobowych wersji pojazdów użytkowych. To m.in. nowoczesne silniki Diesla, systemy wspomagające kierowcę, wyższy poziom bezpieczeństwa i bogatsze wyposażenie

Opel OnStar | Co to jest?

Vivaro Kombi

Jedną z głównych nowości w gamie użytkowych aut Opla są nowe, bardzo nowoczesne silniki wysokoprężne. Mają one zapewniać lepsze osiągi, niższe zużycie paliwa i spełniać najbardziej rygorystyczne normy Euro 6. Opel Vivaro Kombi (popularny minibus) otrzymał nową podstawową jednostkę - 1.6 CDTI o mocy 95 KM i 260 Nm momentu obrotowego. Silnik ma zadowolić się jedynie 6,2 litra oleju napędowego na setkę. Wzmocniono także mocniejsze jednostki (topowa ma teraz 145 KM i 340 Nm).

Oprócz nowości pod maską, Vivaro został wzbogacony o nowe wyposażenie. To m.in. bezkluczykowy system otwierania i uruchamiania pojazdu, uchwyt na tablet oraz znacznie ulepszony system multimedialny IntelliLink Navi 50.

Movano Kombi i Movano Bus

Tutaj także Opel zdecydował się na odświeżenie palety silników. Wszystkie obecne dotąd jednostki zostały wzmocnione (zwykle o parę KM) i obniżono ich spalanie. Najmocniejszy silnik w Movano ma teraz 170 KM oraz 380 Nm momentu obrotowego, co powinno zapewnić całkiem dynamiczną jazdę.

Silniki wyposażono w system Start/Stop oraz tryb ECO, który może włączyć kierowca. Jednostki współpracują z sześciobiegową ręczną skrzynią biegów. Inżynierowie Opla zadbali o poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy w Movano - auto dostało asystenta świateł drogowych i asystenta pasa ruchu.

Szukasz dużego, rodzinnego Opla? Sprawdź oferty

Combo

Podstawowa jednostka 1.6 TDCI o mocy 105 KM zostaje zastąpiona przez nowocześniejszą i mocniejszą o 15 KM wersję. Mimo zwiększenia mocy spalanie spadło o 0,5 litra na 100 km. Model Combo można także zamówić z technologią ecoFLEX. Opcjonalny pakiet zapewnia system Start/Stop, odzyskiwanie energii z hamowania, pompę oleju o regulowanym wydatku, pakiet aerodynamiczny czy opony o obniżonych oporach toczenia. Tak usposobiony Combo będzie odznaczał się jeszcze mniejszym apetytem na paliwo.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Corsa 1.0 Cosmo | Test | Udało się

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.