Ford Fiesta | Ulubiony maluch Europejczyków

Europejski oddział Forda pęka z dumy - kolejny raz Fiesta nie dała szans konkurentom i w pierwszym półroczu 2015 była najlepiej sprzedającym się miejskim samochodem na rynku

Dziewczyna i samochód | Agata i Ford Fiesta Black Edition

W pierwszym połowie 2015 roku Ford sprzedał w Europie aż 173 999 sztuk Fiest, która okazała się bezkonkurencyjna w swojej klasie. Wynik tym bardziej powinien cieszyć Forda, ponieważ w porównaniu z pierwszą połową 2014 roku nastąpił wzrost sprzedaży o 3,6%.

Ford Fiesta już od...

Pozytywnie nastrajają zwłaszcza wyniki z ostatniego uwzględnionego miesiąca, czyli czerwca. W 2015 roku Ford sprzedał w czerwcu aż 33 646 Fiest, co jest o 22,3 % lepszym wynikiem lepszym niż w 2014. Co ważniejsze model segmentu B okazał się drugim najlepiej sprzedającym się europejskim autem w ogóle.

Ford ma w rękawie parę asów, które z pewnością pomogą Fieście utrzymać koronę także w drugim półroczu 2015 roku. Ostatnio Fiesta doczekała się paru nowości. Do palety silników dołączył bardzo oszczędny Diesel 1.5 TDCi, który ma zadowalać się zaledwie 3,2 oleju napędowego na 100 km (dostępny w wersji ECOnetic). Maluch Forda otrzymał także trzy nowe kolory nadwozia i lepsze wyposażenie w każdej wersji. Więcej o nowościach w Fieście pisaliśmy już wcześniej .

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Fiesta Black i Red Edition | Mocne kolory

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.